Metro kort vil være gyldige overalt

Metrokort vil være tilgængelige overalt: Elvan sagde, at de har gennemført strategien for smarte transportsystemer og har udviklet en omfattende handlingsplan.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Akıllı ulaşım sistemleri konusunda Türkiye’de 4 yıllık eğitim programı bulunmuyor. Bununla ilgili Yükseköğretim Kurulumuzla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah akıllı ulaşım sistemlerine yönelik yeni bölümler açmayı hedefliyoruz” dedi.
Kent toplu ulaşımında “tek ödeme sistemi”
Elvan, et andet problem i forbindelse med intelligente transportsystemer, sagde de offentlige transportproblemer.
Şehirlerdeki trafik lambalarını akıllı hale getiren sistemler geliştirdiklerini bildiren Elvan, “Örneğin, trafik yoğunluğu hemen hemen önemli ölçüde azalabiliyor ya da yayanın geçmediği anlar söz konusu olabiliyor. Dolayısıyla kırmızı, sarı, yeşil ışık sistemlerini daha da akıllı hale getiren modeller üzerinde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
Kent toplu ulaşımında “tek ödeme sistemi”ni getirmeyi planladıklarına işaret eden Elvan, bunu pilot olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ona komşu başka bir belediyeyle gerçekleştirmek istediklerini belirtti.
Bununla ilgili çalışmalara başladıklarını dile getiren Elvan, “Örneğin, Ankara’da herhangi bir metro kartına sahip olan bir vatandaşımızın, Konya’ya gittiğinde ya da Eskişehir’e gittiğinde aynı kartı kullanma imkanı getiren bir sistem. Mahsuplaşma sistemi de buna göre dizayn ediliyor. Bunu tüm illere yaygınlaştırmayı hedefliyoruz ama öncelikli olarak pilot bazında iki ilimiz arasında bunu uygulamak istiyoruz” ifadesini kullandı.
Minister Elvan, i mange aspekter af intelligente transportsystemer, en anordning, der skal placeres i køretøjer på tidspunktet for ulykken, at køretøjets hastighed koordinerer, hvor informationen sendes direkte til trafikstyringscentret, som f.eks.sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar