Foretrukket tid til fjernundervisning hos Beykoz Logistics

Foretrukket tid til fjernundervisning ved Beykoz Logistics: Beykoz Logistics Vocational School Fjernundervisningsprogrammer, "Logistik" og "Udenrigshandel" giver medarbejderne mulighed for at få et eksamensbevis uden at forlade deres job. Kandidater skal vælge mellem 26. juli og 2. august for at få denne chance.
Beykoz Vocational School of Logistics, der blev grundlagt i 2008 og har gradueret mere end 2.500 hidtil, uddanner kvalificeret logistik og udenrigshandelspersonale med behov for virksomheder, der opererer inden for forskellige sektorer. Kollegiums fjernundervisningsprogrammer gør det også muligt for folk, der arbejder inden for udenrigshandel og logistik, men som ikke har haft mulighed for at studere i disse discipliner i en tidlig alder, ved hjælp af computerteknologi for at opnå et eksamensbevis på disse områder.
At oplyse, at fjernundervisning er en stigende tendens over hele verden, Beykoz Logistics Vocational School Director Professor. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, "Samtidig med de ekstra stipendier, der ydes til medarbejderne på vores skole, er fjernundervisning meget billigere end formel uddannelse, og eleverne har det samme diplom med formel uddannelse". Professor i fjernundervisningsprogrammet for skolen, "assistent toldmægler" sigter på at være en vigtig mulighed for sektoransatte medarbejdere sagt. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, "Udenrigshandel Associate Degree Diploma ved at indtaste Customs Broker Assistant Exam, kan du udføre forudsætningen for at få et B-rapport kort," sagde han.
Ersoy lavede en påmindelse til kandidaterne om fjernundervisning og sagde: "Placeringsresultaterne af fjernundervisningskandidaterne, der tog YGS eksamen i år blev annonceret på 18 July 2016. Kandidater 26 Juli-2 August 2016 datoer er forpligtet til at underrette OSYM deres præferencer elektronisk. Hvis ansøgerne har brug for hjælp i denne henseende, kan de få gavn af vores erfarne mentorer på vores skole. "
Fjernundervisning, den uddannelsesteknologi, der bruges, når elever og lærere ikke kan være fysisk i samme miljø, er en stigende tendens over hele verden. Med fjernundervisningsprogrammer, der giver mulighed for at studere uafhængigt af tid og rum, bestemmer eleven hvor og hvornår han / hun vil arbejde, uanset hvor han / hun er fysisk, fordi han / hun kun skal komme til skolen for eksamen. Desuden er deres eksamensbeviser nøjagtigt de samme som formelle uddannelsesstuderende.sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer