Erzurum Metropolitan Municipality Tourism Truck i Bursa

Erzurum Metropolitan Municipality Tourism Truck i Bursa: Erzurum Metropolitan Municipality Tourism Truck, gav en pause i Bursa. Konya, Antalya og Bursa, efter at turismebilen mødtes med borgere på byens torv. Ti tusinder af Dadas i Bursas historie og kultur mødtes med borgere fra Erzurum i turismen lastbil tilbydes til befolkningen i byen Erzurum med en smag af civilisationen var fuld af Erzurum dag. Stedfortrædende borgmester i Metropolitan Kommune Erzurum Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum, fortalte borgerne interesseret i Bursalılarla.

Ejder3200 World Ski Center og Konaklı Ski Centre og byens historiske og turistmæssige steder blev introduceret i Bursa, hvor sports fans blev inviteret til den olympiske by. Bursa Erzurum Foreningens præsident Ömer Ömeroğlu og den ledsagende Dadaşlar levede i Siah Rahims betydning. Bursa på dagen for Erzurum Square fylde bursali te fyldning kadayif dessert blev serveret ud for te. Vicedirektør Tavlaşoğlu sagde, Erzurum I Erzurum, blæste en Erzurum-vind.

Vi formidler hilsen fra vores borgmester i Erzurum Metropolitan Municipality Mehmet Sekmen til Dadaşlar og byens folk. Hovedformålet her er fremme af vores by- og turismeværdier. Overalt går vi med Bursa, vi introducerer Erzurum, Anatoliens højeste by, og vi fortæller vores lokale og udenlandske turister om vores drømmeby, hvis ansigt ændrer sig fra begyndelsen til slutningen med vores præsidents omstilling og transformationsmobilisering. "

Railway News Search