Fem separate svævebaner til Trabzon

Borgmester i Trabzon Metropolitan Municipality Orhan Fevzi Gumrukcuoglu foretog evalueringer af fem forskellige ropeway-projekter i byen. Uzungol, Sumela-klosteret, Ortahisar-distriktet (centrum), Akcabat-Hidirnebi og Besikduzu-Besikdagi 5 separate kabelbanearbejde, herunder fortegnelsen over toldarbejde, informerede offentligheden om fremskridtene med hvert projekt.

Uzungol

Guzungol vil blive føjet til bygge-betjene-overførsel model af ropeway projektet vil blive realiseret med toldmodellen, sagde: “Trabzon's 5 separate punkt i kabelbanearbejdet. Hvis vi tager vores svævebanearbejde fra den ene ende af byen til den anden, er Uzungöl en af ​​dem. Næsten alle de indledende trin for svævebanen i Uzungöl er afsluttet, og opførelsen af ​​bygge-drift-overførsel er startet. ”

Sumela

Sümela kloster med ministeriet for skovbrug og vandforhold vil være i kabelbanen projektet vil være i terrasser og daglige turistområder, der udtrykker told told, disse områder vil blive bragt til Trabzon af Metropolitan Municipality, sagde han. Vi vil samarbejde med præsidenten for toldvæsenet, minister for skovbrug og vandspørgsmål Veysel Eroğlu og arbejde med Sümela kloster, som er et af verdens største værker. Vi fortsætter med at arbejde på projektet med den protokol, vi har underskrevet. Med andre ord, som hovedstadskommunen, vil vi begynde at udføre de daglige turistområder af svævebanen, der skal bygges i Sumela, inklusive observationsterrasser, inden for rammerne af den protokol, vi har underskrevet med vores ministerium. Vi venter på, at restaureringen af ​​Sumela-klosteret skal afsluttes. ”

Ortahisar

Gümüsçüoğlu sagde, at de har afsluttet projektarbejdet med henblik på at levere en svævebane til Trabzon centrum. ”” Da vi ankom til byens centrum forberedte vi først et svævebane-projekt fra Atatürk-området til Boztepe. Mens vi skulle begynde at implementere dette, var vi enige med sund fornuft om, at det ikke ville være en meget alvorlig funktion at gøre dette på kort afstand, f.eks. 400-måleren. Af denne grund opgav vi 400-meterkabelanvendelsen mellem Atatürk-området og Boztepe og realiserede et nyt projekt, der dækker en længere afstand til byens centrum. Mumhaneönü (Pazarkapı) -projektet er afsluttet af os, og vi vil tage skridt i opførelsen af ​​næste år langs Zağnos-dalen Çamoba-regionen og Atatürk-paviljongen mod konstruktionen af ​​svævebanen er afsluttet.

AKÇAABAT og BEŞİKDÜZÜ

Der er et kabelbanearbejde påbegyndt af Akçaabat Kommune mod Hıdırnebi, som vi fortsætter vest for vores by. Besikduzu Kommune er begyndt med opførelsen af ​​Besikdagi Cable Car Project, og dette projekt vil sandsynligvis være det første kabelbilprojekt, der er taget i brug i vores by. ”

Aktuelle auktioner

 1. Udbudsmeddelelse: Styrke af broer og gitre

  Januar 27 @ 14: 00 - 15: 00
 2. Transport Ticketing Global

  Januar 28 @ 08: 00 - Januar 29 @ 17: 00
 3. Sikring af investering i jernbanesektoren

  Januar 28 @ 08: 00 - 17: 00
 4. Udbudsmeddelelse: Renovering af Tatvan-molens højre vej

  Januar 28 @ 09: 30 - 10: 30
 5. Tender Notice: Spring Clamp vil blive købt

  Januar 28 @ 10: 30 - 11: 30

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar