Borgmester Karaosmanoğlu: '' Alle ved, at tjenesten er vores forretning ''

På grund af støtten fra Kocaeli Metropolitan Municipality til de studerende og nedsatte passagerer i Kocaeli inden for rammerne af ”Udvikling og forbedring af offentlige transporttjenester özel med private og offentlige operatører i hele byen, Lokman Aydemir, præsident for lokalt kooperativ for nummer 5 og den nye ledelse af Unionen for tyrkiske verdenskommuner (TDBB) og Ibrahim Karaosmanoğlu, borgmester i Kocaeli Metropolitan Municipality. Karaosmanoğlu understregede endnu en gang, at takket være den underskrevne protokol, vil de studerende være i stand til at bruge bytransporten billigere end 28 procent. Vi fik et pænt resultat med et dejligt fælles arbejde. ”


”VI FORBEDRER VORES TJENESTEKVALITET HIZ

I den underskrevne protokol forklarede Metropolitan Municipality, Provincial Directorate for National Education, Kocaeli University, Gebze Technical University, Kocaeli Drivere og Automobile Chamber of Handwermen og Kocaeli City Minibusers og Busmen Chamber of Commerce Handels Chamber, at bidragets præsident, “Fra infrastruktur til miljø, overbygning, økonomi, social, Vi har fremsat mange tjenester fra tjenester til transport. Som du ved er Kocaeli blevet en by med en voksende befolkning på grund af både at være en universitetsby og en stigende attraktion. Derfor er vi nødt til at producere løsninger med mere praktiske, mere komfortable og mere økonomiske transportmuligheder. Vi forynger vores busser, der bruges i indenrigsflyvninger, og øger hurtigt vores servicekvalitet. I dag betjener vi vores mennesker med miljøvenlige, airconditionerede, bibliotek og busser, der er egnede til handicappede. Vi sætter Akçaray i brug. Nu tilføjer vi ham en ny linje. På den anden side tager vi den første udgravning af vores Gebze-metro på kort tid

MERKEZ KOCAELIS CENTRALCITY IDENTITY Øges ”

Kocaeli kommunes borgmester İbrahim Karaosmanoğlu understregede, at oda Det var meget vigtigt for transporten og støtten fra vores kamre og kooperativer at være med os. Og vi var i stand til at komme til denne dag med denne union. Vi er industriens hovedstad. Vi har en meget vigtig indsats på det trafikpunkt, hvor der dagligt er hundretusinder af mennesker og køretøjsbevægelser. Vi som Metropolitan er imidlertid fast besluttet på at løse alle disse problemer og realisere vores 2023 og 2071-mål enstemmigt. Alle de projekter, vi har udviklet, de investeringer, vi har realiseret, er til komfortabel og behagelig transport af vores borgere. Vi udstyrer Kocaeli med broer, tunneler, pladser, boulevarder og smarte systemer. Inden for rammerne af 2023 Transport Master Plan-beslutninger bremser vi ikke transportinvesteringer. Kocaelis centrale byidentitet forstærkes med nye veje, enorme projekter og brobroer, som verdens misundelse har bygget.

“KOMMUNE ER Vores forretning”

”Højhastighedstoglinje viser den lyse fremtid for Kocaeli,” sagde Karaosmanoğlu. ”Både hovedstadsområdet og regeringen, vores service- og investeringsmobilisering til Kocaeli fortsætter. Nu ved alle, at service og kommune er vores forretning. Det er vores job at gøre livet lettere for vores nation. At lave veje, gøre veje, vinde hjerter er vores forretning. Se, hvad en dejlig sporvognsservice var. Vi har nu et transportsystem, der transporterer 30 tusinde passagerer om dagen. Alle er tilfredse med 7 til 70. Vores folks tilfredshed gør os glade. Vi har et metroprojekt næste. Jeg nævnte for nylig det i vores investeringsdagsprogram. Vi har afsluttet 91 procent af vores løfter. Derefter vil vi forsøge at udfylde det resterende 9-percentil. Selvom 9 kan virke numerisk lav, er dette investeringer, der vil tilføje brandværdi til vores visionære by.

“VI ER FORMÅL TIL AT YDE FORDELE TIL VORES BY”

Karaosmanoğlu nævnte også følgende til protokollen, der blev realiseret i samarbejde med vores to universiteter, Provinsaldirektoratet for National Uddannelse og kamre i sektoren: Vi prøver allerede på at støtte vores brødre og søstre, der prøver at læse og udføre deres liv med små budgetter. På den anden side slår vi ikke offer for vores handler. Denne protokol er baseret på at tilfredsstille alle parter. Med denne protokol har vi til formål at gøre vores studerende og nedsatte passagerer, der bruger offentlig transport, mindre påvirket af de stigende transportomkostninger. På denne måde sigter vi mod at drage fordel af vores by økonomisk og socialt ved at øge brugen af ​​offentlige transportmidler

“ALT FOR KOCAELİ, FOR ET MERE VAKRE FREDSLIV”

Os Vi vil også forsøge at evaluere den akademiske akkumulering inden for offentlig transport for at skabe en økonomisk og effektiv forretningsmodel for at gøre de teknologiske innovationer, der bruges i offentlige transporttjenester bæredygtige ”, og sagde,” Vi vil gøre dette i samarbejde med vores universiteter. For at forbedre kvaliteten af ​​de offentlige transporttjenester vil vi tage undersøgelser og forslag fra vores ungdom og udvikle nye projekter. Alt er for Kocaeli, for et smukkere fredeligt liv. Jeg håber endnu en gang, at den protokol, vi har underskrevet, vil være lykkebringende på vegne af alle parter og vores by. ” Salih Kumbar, leder af afdelingen for offentlig transport i Kocaeli Metropolitan Municipality, ledsagede besøget.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer