BURULAŞ, Hamdi Karahasan Ship on Sale

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan sorumlu işletmesi olan BURULAŞ’ın Alinur Aktaş öncesi dönemde dikkat çekici ama gelir getirmeyen bazı yatırımları vardı…


Den nye ledelse beslutter at likvidere BURULAŞ-tjenesterne, som ikke genererer indtægter, og anvender denne beslutning trin for trin.

Bu yatırımların neler olduğunu köşesinde hatırlatan Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aktaş, sıranın Mudanya Limanı’na bağlı olarak beklemekte olan Hamdi Karahasan vapuruna geldiğini yazıyor.

Akşemsettin kaça gitti?Genel Müdür Çapar’a, geçtiğimiz günlerde İznik Gölü’nden çekilerek Marmarisli bir turizm şirketine satılan Akşemsettin Gemisi’nin fiyatını da sorduk.

Çapar o geminin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 450 bin TL’ye alındığını, ilgi görmediği ve atıl durduğu için de sattıklarını söyledi.

Capar meddelte også, at de solgte Akşemsettin-skibet for 915 tusind lira.

Bu arada Genel Müdür Çapar, Mudanya Limanında demirli bulunan ve eskiden ada ve özel turlar için kullanılan Hamdi Karahasan Gemisi’ni de satışa çıkardıklarını söyledi.

Capar sagde, at skibet blev købt fra Istanbul City Lines for 250 tusind lira, og at det koster BURULAŞ 60 tusind lira for hver måned, det blev i havnen, og at de vil returnere Hamdi Karahasan til Istanbul City Lines.

Capar sagde, ”City Lines ønsker skibet gratis. Hvert år bliver han i havnen, koster BURULAŞ 700 tusind TL. Hvis vi ikke kan sælge det, giver vi det tilbage til City Lines ”.

På den anden side mindede Çapar om, at de solgte et af vandfugleflyene, hvis fly blev stoppet, og at de andre tre endnu ikke havde nogen kunder, og at de månedlige vedligeholdelsesomkostninger for disse var 150 tusind lira til BURULAŞ.

Kilde: İhsan AYDIN ​​- www.olay.com.t er


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer