Sanliurfa Trambus Project Ends

I det sidste 5-år er befolkningen i Sanlıurfa steget med 25, og Trambus-projektet er blevet gennemført for at overvinde det eksisterende transportproblem.

Den første fase af Trambus-projektet, som fuldt ud støttes af borgerne, vil snart blive gjort tilgængelig for offentligheden.

Daglige 190 tusinde mennesker foretrækker offentlig transport i transport kød, Sanliurfa, kort tid efter en service, som vil have mere af de få byer i Tyrkiet.

Offentlig transport i Tyrkiet den billigste og bedste kvalitet på grund af servicering nationale og præmie-værdig i 4 forskellige grene internationalt Şanlıurfa Kommune, kom i slutningen af ​​projektet Trambus omsættes til praksis med henblik på at udstede den eksisterende transport langsigtet løsning.

Den samlede længde af linjen på grundlag af offentlig transport 844 kilometer i Sanlıurfa, hvor tætheden af ​​de mest erfarne Abide, Balikligol på ruten for borgerne sigter på at skabe bedre kvalitet og velstående rejse Metropolitan Municipality, 7 kilometer i området, der dækker de sidste hånd.

Med den nye generation af offentlige transportsystemer vil 70-besparelser i transport også beskytte teksturerne i de historiske regioner med hensyn til miljøfølsomhed og støjforurening.

FULL STØTTE FRA BORGERNE TIL PROJEKTET
Inden for projektets anvendelsesområde ligger 1 på ruten for historiske Hanlar-regionen, Balikligol, Sanliurfa Museum, Divanyolu Street, Kapakli Passage og Ataturk Boulevard. Inden for rammerne af scenearbejdet blev der konstrueret energitransmissionslinjer i de områder, hvor Trambus-stop blev etableret.

Borgere, der takkede Şanlıurfa Metropolitan Municipality og borgmester Nihat Çiftçi ved at støtte den nye generation af offentlige transportsystem sagde, uz Vi ved, at projektet vil lette trafikken. Denne slags projekter passer til vores by. Ændringen og udviklingen i vores by de seneste år afspejles i os som borgere og gør os meget glade. Må Allah være tilfreds med alle, der har bidraget ..

Aktuelle auktioner

 1. Udbudsmeddelelse: Styrke af broer og gitre

  Januar 27 @ 14: 00 - 15: 00
 2. Transport Ticketing Global

  Januar 28 @ 08: 00 - Januar 29 @ 17: 00
 3. Sikring af investering i jernbanesektoren

  Januar 28 @ 08: 00 - 17: 00
 4. Udbudsmeddelelse: Renovering af Tatvan-molens højre vej

  Januar 28 @ 09: 30 - 10: 30
 5. Tender Notice: Spring Clamp vil blive købt

  Januar 28 @ 10: 30 - 11: 30

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar