Præsident Çelik: "Alle bør eje, hvad der er gjort for byen"

Kayseri Metropolitan Mayor Celik, Republic Square og Forum Kayseri Shopping Mall afgav udsagn foran deres arrangement.


Metropolitan kommunes borgmester Mustafa Celik, Sivas Street på vejen og fortovsarbejdet på siden af ​​fiskerne og kunsthåndværkere, der findes på siden, sagde, at han fandt betydelig. Formand Stål, som er den største støtte til håndværkere i Tyrkiet Kayseri Metropolitan Kommune sagde, at gjort under hensyntagen til de fælles interesser i byen og handler i denne undersøgelse. Præsident Mustafa Celik, byens travleste gade, der eliminerer blokeringen af ​​alle, der elsker denne by, sagde, at arrangementet skulle komme ud.

Borgmester Mustafa Celik, sagde, at en af ​​Tyrkiets største by med en befolkning på Kayseri tusinde 1 376 millioner. Da han erklærede, at de arbejder dag og nat for at yde den sundeste service til hele befolkningen og for ikke kun at investere i Kayseri, men også i dens fremtid, erklærede borgmester Çelik, at de har gjort vigtige arbejde på alle områder; men de sagde, at de tillagt meget mere vægt på transport. Fremhævende at de erklærede 2017 som transportåret og fortsatte projekterne uden at bremse i 2018, sagde borgmester Celik, ir Mens vi gør trafikken uafbrudt med lagrede kryds på den ene side, fordeler vi tætheden ved at åbne nye boulevarder. På den ene side gør 50 trafikken mere strømlinet med de arrangementer, vi foretager i det separate kryds, mens vi på den anden side eliminerer trafikforholdene ved at øge antallet af baner ved at udvide vejene i mange gader som Talas Road, Sivas Street og Wonderland Road. Vores borgere er det nærmeste vidne til, i hvilket omfang alle disse aktiviteter lindrer trafikken i disse regioner. ”

"Vores fag er EKSEMPEL STØTTE TIL TYRKIET"
Sivas Street, Republic Square og Forum foran en lignende ordning blev lavet foran præsident Mustafa Celik, hvordan trafikken i denne del af gaden er kendt af alle, især gadehandler, sagde han. En bane parkeret på den anden bane på vejen til dem, der ønsker at købe køretøjer, der er parkeret i en enkelt bane på gaden med lange køretøjskøer, og alle i denne situation, især butiksejeren, der udtrykte den foruroligende præsident Mustafa Celik, “for at eliminere det ubehag, der opleves i trafikken i vores fag for at fjerne arrangementet. vi ser på. Kayseri Metropolitan Kommunes støtte til håndværkere og håndværkere har givet perspektiv har været et eksempel til Tyrkiet. Fagmændets repræsentanter udtrykte dette ved enhver lejlighed. Det var imidlertid ikke korrekt at foretage forskellige evalueringer. Som handler nævnt, er Sivas Street den travleste gade i vores by. Der er gjort meget arbejde for at holde trafikken på denne gade regelmæssigt; trafikpropper kunne imidlertid ikke forhindres på grund af parkering på to baner. Alle, der bor i vores by, er vidne til det faktum, at trods parkeringsforbudet, er trafikken, der falder i den ene bane på grund af to rækker med parkering, fuldstændigt blokeret i løbet af morgen- og aftenens spidsbelastningstid. 1 millioner 376 tusinde kunne ikke vente på, at vi skulle se, da der blev dannet lange køer i en gade, der blev brugt af størstedelen af ​​vores befolkning. I et sådant tilfælde var det uundgåeligt at indgå en aftale, og som et resultat af konsultationerne blev den nuværende ordning realiseret. Sidste år og i år har jeg udtrykt denne ordning mange gange. Fodgængerækværk, gågader og busstoppesteder, mens du arbejder med de ændringer, der er foretaget om dagen og natten på forskellige tidspunkter ved at gå til regionen, har foretaget inspektioner og håndværkere, både i vores kommune og på arbejdspladsen for vores håndværkere afholdt møder. Dette arbejde blev værdsat af mange dele af byen, og vi modtog mange tak til telefonen. Denne by er en by med erhverv, og alle ved, at jeg er en erhvervsdrivende. At udtrykke det modsatte dækker ikke sandheden ..

”VI ARBEJDER MED NYTT PROJEKT MED FISKERE”
Borgmester Mustafa Celik, fiskehandlere i denne region er udtrykt i to fronter på arbejdspladsen med fiskernes kunsthåndværkere, der arbejder på bagsiden af ​​arbejdspladsen på Uludag Street, mindede om, at de arbejder på et nyt projekt. Borgmester Çelik erklærede, at projektarbejderne startede på Uluğ Street efter anmodning fra fiskere, der sagde: birkaç Flere projekter var parat til at gøre gaden smukkere end i dag. Vi er i forhandlinger om disse projekter. Vi arrangerer også parkeringsaftaler på Yeniçay Street for parkeringsbehov hos kunder, der kommer til arbejdspladsen. Vi informerede også vores butiksejere om, at vi kan tilbyde gratis parkering til kunder, der kommer for at shoppe på Hunat Storey Car Park. På trods af alle disse anstrengelser er det ikke rigtigt at bede vores hovedstadskommune blive vist på en anden måde ”.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer