Samsun TSO-præsident Murzioğlu, "Skibsareal OSB skal erklæres Samsun

tso baskani murzioglu værft alani osb bør erklæres
tso baskani murzioglu værft alani osb bør erklæres

Samsun Handel og Industri Afdeling (TSO) Formand Salih Zeki Murzioğl af "Samsun sanay, vi ønsker at blive nævnt i eksporten, aktuelle dagsorden, der har mistet Beliggende landbruget kvalifikation på skibsværftet område og Aksa landbrugsjord 2 millioner 380 tusind kvadratmeter organisering tilføje industriområdet (OIZ) bør angives som sanayi.

Samsun Handel og Industri Afdeling (TSO) Formand Salih Zeki Murzioğl af "Samsun sanay, vi ønsker at blive nævnt i eksporten, aktuelle dagsorden, der har mistet Beliggende landbruget kvalifikation på skibsværftet område og Aksa landbrugsjord 2 millioner 380 tusind kvadratmeter organisering tilføje industriområdet (OIZ) bør angives som sanayi.

Det ordinære møde i TSO'en i Samsun blev afholdt i Davut Altan Assembly Hall. Formandskabet for formandskabet for AK-partiet Borgmester i Samsun Metropolitan Municipality Borgmester Mustafa Demir deltog også i parlamentsmødet under parlamentsformandens formand Haluk Akyüz.

Murzioğlu: iyat Vi tog initiativet Mur
Formand Salih Zeki Samsun TSO Murzioğl blev informeret om det arbejde, de udfører parlamentarisk møde mellem de to. I sin tale på frivillig basis, byens udvikling under hans hånd i navnet på støtte med angivelse af de sætte iværksættere Murzioğl af "100 år for over os vende tilbage til at være service til vores by, der Samsun Handelskammer arbejder under paraplyen af ​​æren af ​​at være i stand til at tjene vores by. Siden den dag ankom vi til vores værelse ledelse, ved at udvikle politikker i overensstemmelse med de behov, vores medlemmer og vores region, for at sikre økonomisk og social omsorg støtte fra vores udviklingsarbejde, vi udfører sin mission. Udover vores opgaver i henhold til loven med denne serviceforståelse producerer vi værker, som understøtter byens udvikling. 100. Vi tager initiativ på mange områder, ser potentiale i de kommende år finde pengene i Samsun dag vi klar til at fejre landets økonomi med henblik på at give mere merværdi for os, det eneste der mangler er den enhed og solidaritet. Og desværre følte vi nogle gange behovet for at forblive tavse. Ud over den Samsun økonomiske udvikling, inden for rammerne af vores mange initiativer, som vi ser som nødvendige for sociale og kulturelle udvikling inden for grænserne, vi har støtte. At tro på betydningen af ​​interinstitutionelt samarbejde spillede vi en konstruktiv rolle.

Prioriteret mål Samsun økonomi
Samsun til at bidrage til økonomien i Murzioğl understreger prioriteret mål, "det niveau, vi målretter denne by skal gøre mere for at fange produktionen. Den Samsun sanay, vi ønsker at blive henvist til eksport, skal det klassificeres som organiserede industrielle zone i øjeblikket på skibsværftet område og Aksa landbrugsjord på dagsordenen, der har mistet deres landbrug kvalifikation beliggende tilføje de 2 millioner 380 tusind kvadratmeter. Ingen skal sige til vores investor i 'Havza, BAFra har OSB, gå der'. Dette land hedder landbrugsjord. Se peanutlund i Gaziantep blev lavet. Vi dyrkes i ensilagen, hvor de kalder landbrugsjord. Forventninger til at ignorere de behov, remote palliative løsninger til at generere efterspørgsel og udbud er, at industrielle grunde i forskellige områder af Samsun er at hindre udviklingen af ​​industrien. Gærden af ​​Food Organized Industrial Zone blev taget. Det skal indgå i investeringsplanen fra ministeriet. Jeg vil gerne dele dette med denne lejlighed. Som en, der har lyst på denne by, ønsker jeg det; tilføje styrke til vores enhed og solidaritet med ledere, der værdsætter vigtigheden af ​​produktionen skrider sikker vores mål. Deltagerne løses ved en metode Gülsen industri, Saath presserende afsluttet før åbningen af ​​pladsen fodgænger og kørende trafik vil bidrage til mobilisering af handelen. Disse to aspekter er næsten blevet gangren. At løse disse er forventningen fra alle segmenter i Samsun. Bunlar

Usu Samsuns bystruktur er i fare "
Borgmester Samsun Metropolitan Municipality Mustafa Demir sagde, at de vil udføre værker efter 31 marts med meget kvalificerede projekter. At bemærke, at Samsun er i fare med hensyn til urban tekstur, sagde Demir, Demir Denne risiko er startet fra Cadastre til Tapu og herunder Canik. På grundlag af min erhvervserfaring, hvis vi ikke gennemfører 15 års forbedringsprojekter, er centrum af byen fuldstændig ødelagt. For eksempel begyndte nogle bymæssige teksturer at forsvinde. Tjek Gaziosmanpaşa og Soğuksu Kvarterer. Der er et alvorligt blodtab på gården. Det er Gazi Avenue. Det er tæt på saathan-pladsen. Da jernbanesystemet gik, faldt den øvre del af Cedit. Hvis vi ikke gør noget, er vi i fare for at se byens centrum tømme både i kommerciel og kommerciel forstand. Efter valget håber jeg, at dette spørgsmål er meget vigtigt og ikke bør forsinkes. Vi skal implementere det med de rigtige projekter. Vi skal hurtigst muligt løse problemerne med parkering og transportproblemer i byens centrum. Om nødvendigt vil vi expropriere øerne og gøre parkering. Vi vil skabe et boligareal på det. Üzerine

Aktuelle jernbanetilbud

Mon 09

Golftrafikken

Område 9 @ 08: 00 - Område 11 @ 17: 00

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar