Tyrkiet Mountain Bike Championship åndedrag blev skåret

kalkun var betagende mountainbike mesterskabet
kalkun var betagende mountainbike mesterskabet

En af Tyrkiets mest moderne cykling faciliteter i Sunflower Valley Bicycle MTB Supreme Leder af Sakarya-Tyrkiet deltog i mesterskabet, "World Mountain Bike verden 2020 vil tage vision vil være vært for mesterskabet. I regi af vores præsident fortsætter vi vores bestræbelser på at være vært for den bedste internationale turnering i september 2020. ”


Sakarya borgmester Ekrem Yüce, tillagt ved Sakarya Metropolitan Kommune og Tyrkiet, som er en af ​​de mest moderne cykling faciliteter i Sunflower Valley Bicycle tiltrådte Sakarya Tyrkiet MTB mesterskaber. 3-4 Citizens viste stor interesse for løbene, der blev afholdt i august. 3 40 atleter deltog i løbet lørdag, august 4 411 atleter deltog i løbet, der blev afholdt søndag i august. 451 blev lavet i forskellig art som terrænkørsel og sigtningsløb. Afholdes i 2 forskellige kategorier for mænd og 6 forskellige kategorier for kvinder. Sakarya SALCANO Hold atlet Halil İbrahim Doğan kom først i U-3 og nummer to i den generelle klassifikation. Onur Balkan blev nummer tre i herrekategorien. Supreme Præsident program samt guvernør Ahmet Hamdi Nayar, Tyrkiet cykelforbund vicepræsident Irfan Celik, som borgmester Fevzi Sword, Sogutlu borgmester Koray Oktay Öztan, Geyve borgmester Murat Kaya, SUB vicekansler Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, ungdomssport provinsdirektør Arif Özsoy tiltrådte. I slutningen af ​​programmet leverede 23, der vandt lotteriet, sine cykler til borgmester og guvernør Nayir.

Fra 7 til 70 for alle
Da han talte i programmet, sagde præsident Ekrem Yüce, Sak Vi er i lykken med at være vært for endnu et mesterskab i vores Sakaryamiz, der tager flere og mere vigtige skridt hen imod at blive en cykelby. Kort før præsidentens Cycling Tour i vores by er givet et sted i starten af ​​spændingen af ​​Tyrkiet-Sakarya MTB mesterskaber vil altid leve sammen. Først og fremmest er cykling ekstremt vigtig for miljøet og sundheden og er et middel for alle mennesker fra 7 til 70. Til dette formål gør vi vores bedste for at sikre, at alle vores borgere drager fordel af denne sportslige aktivitet og for at øge vores cykelstier i vores cykelvenlige by. Naturligvis er cykling også et nyttigt redskab til at udføre sportsaktiviteter i forskellige kategorier. ”

Vi vil introducere vores by for hele verden
Borgmester Yüce sagde: ”Næste år afholder vi 2020 verdensmesterskabet i mountainbike, som bringer Sakarya til verden. I regi af vores præsident fortsætter vi vores bestræbelser på at være vært for den bedste internationale turnering i september 2020. Jeg håber, at vi vil introducere vores by og vores land for verden på den bedste måde. Som Metropolitan Kommune vil vi fortsætte med at tage de nødvendige skridt for at sprede og slå rod i cykelkulturen. Ved denne lejlighed ønsker han succes til alle hold og atleter, der deltager i løbene; spændingen og konkurrencen er stor; men i sidste ende håber jeg på et mesterskab vundet af venskab. ”

Cykel er en af ​​vores mærkeværdier
Guvernør Ahmet Hamdi Nayir sagde: ”I dag nyder vi enheden i dette smukke område om et vigtigt spørgsmål som sport. En af mærkeværdierne af vores smukke Sakarya er uden tvivl sport. Dette område, der gør vores by anderledes inden for sport, er en stolthed for vores by og en ansigtsflow for cykling. Der er ingen tvivl om, at den indsats, der gives til atleterne, mesterskaberne, der skal afholdes her med konkurrencen, får værdi. Sport, som er nødvendigt for hver enkelt person, og som er på dagsordenen for både centralregeringen og de lokale regeringer, indtager sin plads med de felter, der skal organiseres, de kurser, der skal gives, og incitamenterne på dette felt. Jeg vil gerne takke alle vores venner, vores Federation and Metropolitan Municipality, Youth and Sports organisation og alle beslægtede venner, der har arbejdet til dette mesterskab. ”


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer