Gaziray, slutningen af ​​2020

slutningen af ​​gaziray
slutningen af ​​gaziray

Gaziray-projektet, der blev implementeret for at løse transportproblemet i Gaziantep, arbejder fortsat. MedicalPark Hospital 5 kilometer af linjen, der skal tages fra det underjordiske 800 million TL-bud, forventes Gaziray at være afsluttet ved udgangen af ​​året 2020.

Gaziray-projektet, der indånder transporten til Gaziantep, er i gang. City Center, KÜSGET og Gaziantep Organised Industrial Zone vil forbinde hinanden værker af linjen kunne ikke afsluttes. Borgmester Fatma Sahin, der afgav redegørelser før de lokale valg i 31 i marts, meddelte, at de ville begynde at transportere passagerer den 2019 juli. At gå på linjen under transporten af ​​passagerer, mens afslutningen af ​​2019 Gaziray'ın-arbejdet fortsat vil blive udtrykt.

OMKOSTNINGER AF GAZIRAY-PROJEKT 1,2 BILLION TL

Metropolitan sagde i en erklæring, før kommunen, "Gaziantep Metropolitan Kommune Republikken Tyrkiet statsbaner (TCDD), mellem 22 maj 2014 datoen for undertegnelsen af ​​protokollen omfattede Gaziray Suburban Linje projekt af 85 procent af byggearbejder er afsluttet. Hovedstadskommunen, der omdanner landtoget, som er genstand for folkesangerne, til et højhastighedstog nærmer sig slutningen af ​​Gaziray Suburban Line Project, hvor 25-stationen vil være placeret. Det 16 kilometer lange prøvekørsel mellem Seyrantepe-Göllüce-Taşlıca udføres ved Gaziray den marts 5. 22 tusinde ansatte, der arbejder i den organiserede industrielle zone; Det gigantiske projekt med et budget på TL 2019 milliarder, der vil bære det hurtigere, sikrere og mere komfortabelt, blev vurderet som Gazi-byens visionprojekt. 150 februar Bygningen af ​​Gaziray, der startede i 1,2, vil forbinde byens centrum, 13 organiserede industriområder og Small Industrial Zone. I investeringen til at forny den eksisterende forstadslinje 2017 kilometer, var den fysiske realisering 6 procent.

HATLINJE VIL UDFYLDES I slutningen af ​​2020 ”

Metropolitan Kommune september 2.Unifikationsmøde Talende Osman Metropolitan Kommunes borgmester gav information om projektet. Toprak sagde, metro Vores metro-projekt er afsluttet for at løse transportproblemerne i vores by, og udbudsfasen er nået. Vi mødes med ministeriet, når projektet gennemføres, vil vi bringe metro til vores by. Inden omfanget af Gaziray Medical Park Hospital startede og fortsatte, indtil linjen til stadion 5 kilometer gik til underjordisk udbud blev foretaget til en pris af TL millioner. Jeg håber, at linjen afsluttes ved udgangen af ​​800. Vores borgere vil være i stand til at starte fra OIZ og gå til KÜSGET. ”

Med færdiggørelsen af ​​den underjordiske proces vil begynde at transportere passagerer. (A. Røg - Gazetekspres)

Nuværende jernbanetilbudsplan

tsar 09
tsar 09

Udbudsmeddelelse: Jernbanearbejder

Oktober 9 @ 10: 00 - 11: 00
Per 10

Indkøbsmeddelelse: Brændstof vil blive købt

Oktober 10 @ 10: 00 - 11: 00
Om Levent Elmastaş
RayHaber redaktør

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Dette websted bruger Akismet til at reducere spam. Lær, hvordan dine kommentardata behandles.