Sakarya MTB Cup løb afsluttet

sakarya mtb cup løb er forbi
sakarya mtb cup løb er forbi

Efter det internationale mountainbike-mesterskab Sakarya MTB-cup-løb, der blev arrangeret af Metropolitan Municipality i regi af formandskabet, sagde borgmester Ekrem Yüce, uk. Vi var meget tilfredse og tilfredse med de løb, vi organiserede med sloganet 'Pedal for a Clean World' før verdensmesterskabet 2020 World Mountain Bike Marathon. Som Sakarya vil vi være vært for 2020 på den bedste måde. ”

Sakarya MTB Cup International Mountain Bike Championship afholdt under regi af formandskabet for Sakarya Metropolitan Municipality sluttede med løbene og begivenhederne, der blev afholdt den sidste dag. 'Ren Pedal for en verden Oversæt' organisation organiseret under sloganet Borgmester Ekrem Yüce, samt guvernør Ahmet Hamdi Nayar, formand Erol Küçükbakırc Tyrkiets cykelforbund og vicepræsident Irfan Stål, Presidential protektion Projektleder, Ali Murat Onder, ungdom og sport Ministry generaldirektør Stedfortræder Murat Kocakaya, provinsdirektør for ungdom og sport Arif Özsoy, vicegeneralsekretær Bedrullah Erçin, repræsentanter for sponsorer og mange sportsfans deltog. Borgmester Yüce og guvernør Nayir startede i kategorien elite mænd og overrakte derefter medaljerne til de bedste atleter og en plak til repræsentanterne for organisationens sponsorer. Efter præmiepræsentationen hældte borgmester Yüce og guvernør Nayir symbolsk vand i brønden med de atleter, der tog rang i navnet på de lande, der har behov for vand i Afrika.

Tillykke til atleterne

Borgmester Ekrem Yüce sagde: ”I dag har vi øvet verdensmesterskabet i Mountain Bike Marathon, der afholdes i Sunflower Bicycle Valley i 2020. Som by forbereder vi os på verdensmesterskabet på den bedste måde og gør alle nødvendige forberedelser. Jeg håber, at verden vil være i Sakarya ved 2020, og vores by vil realisere denne fantastiske organisation på den bedste måde med sin storslåede hosting. Jeg takker 3 til alle atleter og sportsfans, der har deltaget i de begivenheder, der foregår hele dagen og lykønsker de atleter, der har opnået graden. ”

Vi skaber opmærksomhed

Yüce sagde, olarak Som hovedstadskommunen lægger vi særlig vægt på sport, især cykling. Vi bygger cykelstier og udfører opmærksomhedsaktiviteter, der øger brugen af ​​cykler. 30 er en kilometer lang sti til ejerens vejnet. Forhåbentlig øger vi dette antal til 60 som en del af programmet og implementerer de nødvendige arbejder til de nye cykelstier. Vi opfordrer til brug af cykler med vores praksis, projekter og medborgere. Når det kommer til cykling, lægger vi stor vægt på vores mål om at blive en verdensomspændende brandby. Før 2020 mesterskab i mountainbike er begivenheden, som vi arrangerede med sloganet "Pedal for a Clean World" en fornøjelse for mig og vores by. Vi vil fortsætte vores bestræbelser på at øge sådanne aktiviteter

Cutthroat konkurrence

14 land og 20 atleter deltager i Sakarya MTB Cup løb for kvinder; Hos mænd konkurrerede 16 i landet 50 atleter. Solsikkerne, der cyklede i dalen, var en scene med stor spænding, da pedaler blev drejet rundt. Den østrigske cyklist Lauger Stigger tager førstepladsen i kvinder; Guzel Akhmadullina 2 er ejer af Miho Imai 3. Der var en hård kamp blandt mænd. Metropolitan Belediyespor'un unge navne Halil İbrahim Doğan og Oğuzhan Tiryaki'nin-pedaler i løbet var ejer af Martins Bulums-podiet. Ivan Flatov opnåede 2. Martin Haring 3. Han afsluttede løbene.

Om Levent Elmastaş
RayHaber redaktør

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Dette websted bruger Akismet til at reducere spam. Lær, hvordan dine kommentardata behandles.