Borgmester Yüce: 'Succes for vores cykelteam stolt af vores by'

vores præsident cykelteams succes gør vores by stolt
vores præsident cykelteams succes gør vores by stolt

Borgmester Ekrem Yüce, der mødtes med Salcano Metropolitan Bicycle Team, sagde: iyor Vi er meget interesseret i cykelsport, og vi gennemfører undersøgelser for at fremme brugen af ​​cykler i vores by. Jeg håber, at vi vil gøre Sakarya til en cykelvenlig by. Vores cykelteam gør vores by stolt med dens smukke resultater. Jeg håber, vores team vil deltage i løbet i weekenden vil tilføje en ny succes til resultaterne. ”

Ekrem Yüce, borgmester i Sakarya Metropolitan Municipality, mødtes med atleter og trænere fra Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team, som forberedte sig til nationale og internationale løb i Kayseri og Konya mellem september 6-8. Information om holdets præsident Yüces seneste status ønskede succes for de atleter, der vil deltage i løbene.

Ønske om succes

Borgmester Ekrem Yüce sagde: uz Vi er interesseret i at cykle. I vores by arbejder vi fortsat med at udvide brugen af ​​cykler. Jeg håber, at vi vil gøre Sakarya til en cykelvenlig by. Vi er stolte af vores cykelteams succes. Jeg ønsker, at din succes fortsætter med at stige. Jeg ønsker dig succes i mesterskaberne i Kayseri og Konya i weekenden. ”

De kæmper om olympiske point

Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team vil deltage i Grand Prix Velo Erciyes og Tour Of Central Anatolia løb, som afholdes i Kayseri og vil omfatte mange landhold fra hele verden. 10 deltager i mange atleter fra udlandet. Metropolitan Cycling Team, 2020-7 fra september vil konkurrere i MTB Marathon Championships i Konya, Tyrkiet.

Om Levent Elmastaş
RayHaber redaktør

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Dette websted bruger Akismet til at reducere spam. Lær, hvordan dine kommentardata behandles.