Yedikuyular Ski Centre Forbereder til sæsonen

skisporten forbereder sig til sæsonen
skisporten forbereder sig til sæsonen

Borgmester Güngör erklærede, at forberedelserne til sæsonen fortsætter i Yedikuyular Ski Center og tilføjede: yerine I stedet for de uregelmæssige spise- og drikkestrukturer i regionen bygger vi nye salgshuse, der vil give mere anstændige tjenester til vores gæster. De nye faciliteter vil også markedsføre og sælge lokale produkter fra vores by. Held og lykke. ”

Kahramanmaraş Metropolitan-borgmester Hayrettin Güngör, TRT Çukurova Radio Yedikuyular Ski Center afgav udsagn om direktesendingen. Güngör sagde, at anlægget er af stor betydning for regionen, og sagde: ”Vores facilitet ligger cirka 15 kilometer væk fra byens centrum. Vores landsmænd og gæster, der kommer ud af byen, når vores skisportssted i en afstand af 10 fra centrum. Sidste år var vi vært for tusinder af 800 gæster på vores anlæg. Vi sigter mod at øge dette tal yderligere. ”

Intens interesse

Borgmester Güngör sagde: ”Yedikuyular Ski Center er designet på et område på 1,5 millioner kvadratmeter. Yderligere landingsbaner og faciliteter er også inkluderet i projektet. Vi arbejder på dette. Vores gæster fra nærliggende byer som Gaziantep, Adiyaman, Sanliurfa, Hatay, Adana, Osmaniye og Mersin viser stor interesse for vores skicenter. Vi har startet en vigtig forberedelse til den nye sæson for at imødekomme denne interesse. ”

Invitation til skisportsstedet

Mayr Hayrettin Gungor, der sagde, at området, hvor spiseforstyrrelser, der forårsager billedforurening, vil være smukkere, sagde: ım Vores arbejde fortsætter hurtigt i det område, hvor der er uregelmæssige spise- og drikkestrukturer i regionen. Vi bygger nye strukturer, hvor gæsterne i regionen imødekommer deres behov i et anstændigt miljø, og de lokale produkter i vores by vil blive solgt. Vores teams arbejder hurtigt. Jeg håber, vores arbejde kommer til at fungere i den nye sæson. Jeg vil gerne invitere vores landsmænd og nabobyer til vores Yedikuyular Ski Center i den nye sæson ”.

Om Levent Elmastaş
RayHaber redaktør

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Dette websted bruger Akismet til at reducere spam. Lær, hvordan dine kommentardata behandles.