Elazığ Kommune Tour Bus In Service

elazig kommune tour bus i service
elazig kommune tour bus i service

Historie, natur og kultur rejse er startet med den turistbuss, som Elazığ Kommune har taget i brug for at bidrage til at fremme turistens værdier i byen.

Elazığ borgmester Şahin Şerifoğulları tog en rundvisning i byen med en specielt designet bus. Borgmester Şerifoğulları takkede virksomhedens embedsmand, der forberedte bussen med omhyggeligt arbejde. Vores tour bus vil være i service af indenlandske og udenlandske turister fra i dag. ”

Elazığ borgmester Şahin Şerifoğulları erklærede, at oplevelsen af ​​Elazıgs unikke historie, naturlige og kulturelle værdier af masserne er af stor betydning for dem. Byer eksisterer med denne akkumulering og lever med denne akkumulering. Med tusinder af års erfaring har vores by sin egen historiske, kulturelle og naturlige skønhed og rigdom. Vi tager stærke skridt hen imod at blive en turistby med dens geografiske rigdom, historiske struktur, arv fra civilisationer og den ånd, den besidder. Selvom mange mærker har værdi, er vi nødt til at flytte vores by skridt for skridt videre, hvilket har mangler ved offentlighedens punkt. Den tour bus, vi leverer, hjælper os med at lukke dette hul.

Vi vil fortsætte med at arbejde med beslutsomhed for at brand vores by, som er vores fællesnævner og kærlighed med dens værdier og at tage den et skridt videre med disse brandværdier. ”

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar