Transport fra Erzurum Metropolitan

mobilisering af erzurum buyuksehir
mobilisering af erzurum buyuksehir

Erzurum Metropolitan Municipality, byens transportnet samt de centrale distrikter og landsbyer, der er forbundet med veje, der leverer kvalitet.

Uzunahmet, Nebihanlar, Pusu Deresi, Sığırlı og Şehit Burak Karakoç kvarterer, der dækker Uzunahmet Group Road samt udvide og asfaltere arbejdet i Erzurum Metropolitan Municipality, 19 kilometer lange transportnetværk er næsten redesignet. 36 tusind 712 tons asfalt og 53 tusind 637 tons PMT-asfalt, der blev brugt i gruppen på vej til transportfaciliteterne i Metropolitan Municipality, afslørede endnu en gang, at tjenesten ikke kender nogen grænser. Borgmester Mehmet Sekmen, Erzurum, Erzurum, samt berigende transportmulighederne for at gøre en kvalificeret indsats, sagde: "Mine kadirşinas borgere fortjener det bedste af alt," sagde han.

BÜYÜKŞEHİR'S TRANSPORTVÆRKER overalt ...

Som minder om, at hovedstadskommunen har koncentreret sig om transportnet på forskellige steder i byen denne sommersæson, sagde borgmester Sekmen, da Mens vi byggede nye forbindelsesveje, boulevarder, viadukter og kryds i byens centrum, glemte vi ikke vores kvarterbyer. Vi har fornyet Uzunahmet Group Road, der forbinder byens centrum og 5 kvarterby med en samlet længde på 19 kilometer, og vi har fjernet et enormt transportproblem i denne region ”.

FRA PRÆSIDENT TABMEN HIT TIL TRANSPORT NETVÆRK

Inden for rammerne af forbedring og omarrangering af gruppeveje, sagde Sekmen, 36 tusind 712 tons asfalt og 53 tusind 637 ton belægningsmateriale kaldet Plentmiks, transport, behovene for transport øges og ændres, når vores by udvikler sig og vokser. På denne måde opretter vi nye transportnet på nogle punkter, og i nogle regioner reviderer vi vores veje og gør dem i stand til at imødekomme behovene. Som hovedstadskommunen; Vi vil fortsætte med at udvikle og styrke transportfaciliteterne i Erzurum og give vores by en tilgængelig og tilgængelig byidentitet.

Aktuelle jernbanetilbud

Mon 09

Golftrafikken

Område 9 @ 08: 00 - Område 11 @ 17: 00

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar