Eskişehir Underskrift til Hvideruslands Metro

underskrift af belarus metro
underskrift af belarus metro

Eskişehir Chamber of Industry (ESO) Formand Celalettin Kesikbaş, Metropolitan Mayor Yılmaz Büyükerşen, ESO's bestyrelsesmedlemmer og Eskişehir industrialister havde en række kontakter i Republikken Hviderusland (Hviderusland). Minks og hovedstad Grodno, byen Eskişehir delegation til de forskellige aftaler, der er underskrevet her, mens de bilaterale forretningsforhandlinger mellem virksomhederne (B2B) afholdt.

Celalettin Kesikbaş, formand for bestyrelsen for ESO, der gav information om besøgene og talte om deres mål, sagde, dik Vi har afholdt vigtige møder for at skabe mere beskæftigelse, job og vacciner i udviklingen af ​​industrien i vores by. Vi havde kontakter med fabrikanter og eksportører i vores by for at sikre, at eksporten til Rusland og de tidligere russiske republikker hurtigt og uden told blev udført. I frizonen i Hviderusland undersøgte vi også produktionsmuligheder, incitamenter, understøttelser, logistik, beskatning, regnskabsmæssige og kommercielle spørgsmål for at undersøge produktionsmuligheder for hele den russiske geografi og informere vores industriister. B2B-interviews. ”

Eskişehir signatur ved Metro

Præsidenten for ESO Kesikbaş oplyste, at protokollerne, der ville øge samarbejdet mellem ESO og det hviderussiske handelskammer og industrikammer, blev underskrevet i det travle program og sagde: ”Vi har underskrevet en protokol mellem vores kamre, hvor vi vil gøre vigtige arbejde. Derudover vil vores Eskisehir-firma Albayrak Machinery, Minks Kommune gøre seriøst arbejde i metroen. Vi deltog i underskudsceremonien til dette formål. Dette er et vigtigt trin, der viser, at vores by har evnen til at drive forretning overalt. Hviderusland vil være underskrift af vores by på metroen, ”sagde han.

Kesikbaş gav også information om møderne ,, Hviderussisk ambassade, Ministeriet for Industri i Hviderusland, Hvideruslands Chamber of Industry and Commerce, Minsk Kommune, Grodno Kommune og Grodno Belarus Free Zone-ledere mødtes for at evaluere, hvordan vi kan gøre mere forretning mellem Eskisehir og Hviderusland. I mellemtiden afholdt vores virksomheder også bilaterale forretningsmøder, ”sagde han.

Besøg i destinationslandene

Kesikbaş påpegede, at deres besøg i Hviderusland var meget produktivt og åbnede døren for nye forretningsforeninger. ESO oplyste, at ESO hver måned fortsætter med at rejse til destinationslandene med de førende og industrielle i byen. Kesikbaş sagde: ”Vi vil snart invitere vores sektorklynger og medlemmer til sådanne ture. På denne måde er vores bys industrielle og kommercielle samarbejde blandt vores mål at øge verden over. Derudover forlod vores præsident Mr. Yılmaz Büyükerşen os ikke alene under vores besøg i Hviderusland, og han var med os under vores kontakter. Derfor takker vi vores præsident for hans bidrag. ”
ESO forretningsrejse foretaget af ESOs præsident Celalettin Kesikbas og borgmester Yilmaz Buyukerşen, bortset fra ledere, industrialister og forretningsfolk Süha Ozbay, Sinan Ozecoglu, Fatih Dus, Gurhan Albayrak, Omer Benli, Bora Mehmet Osmali, Trust Erdogan, Serdar U. Yalcin, H Evren Sahin, Bulent Quince, Polat Sonmez og Mehmet Rallas deltog.

Aktuelle jernbanetilbud

Mon 09

Golftrafikken

Område 9 @ 08: 00 - Område 11 @ 17: 00

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar