BUMATECH Messe åbner sine døre

bumatech-messen åbnede sine døre
bumatech-messen åbnede sine døre

BUMATECH Messe åbner sine døre; Med den digitale tidsalder, vi lever i, ændrer produktionsprocesserne sig. Teknologisk udvikling, der giver mindre energi og mere effektivitet, er også til stede i maskinfremstillingssektoren. Bursa, som er blandt de vigtigste byer i maskinsektoren, er vært for en vigtig organisation. Inden for dette omfang omfattede Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. og Bursa Chamber of Commerce and Industry (BTSO), Machine Tools Industrialists and Business People Association (TİAD) og Association of Machinery Manufacturers (MIB), KOSGEB og Bursa Metropolitan Municipality med støtte fra BUMATECH Bursa Machinery Technology Messes, begyndte med en ceremoni . Ved ceremonien; BTSO bestyrelsesmedlem Osman Nemli, Tüyap Fair Organisation General Manager İlhan Ersözlü, Maskineproducentforenings formand Emre Gencer, Maskinværktøj Industriister og forretningsfolk Forening Formand Fatih Varlık, næstformand for Bursa Metropolitan Municipality Suleyman Celik, Bursa næstformand, Mustafa Ozsoy Foruden byprotokollen og mange gæster deltog.

Bumatech med stærk enhed

BTSO-bestyrelsesmedlem Osman Nemli sagde, at maskinsektoren har det højeste udtryk i en periode, hvor memoriseringen i produktionen blev brudt og nye balancer blev etableret. BCCI som deres produktionsmuligheder besat af virksomheder til at øge deres bidrag til Tyrkiets nationale og nationale mål større projekter giver udtryk implementeret Osman fugtig, Commerce understøtter maskinindustrien, Ministeriet for direkte interesse maskine, jernbane, vedvarende energi, rumfart, kompositmaterialer og rumfart og forsvar Da 5 understregede, at omkring 200-firmaer i forskellige UR-GE-projekter fik kultur for at handle i fællesskab. Nemli sagde, at makroprojekterne i vores kammer spiller en nøglerolle i at forberede vores land til Industri 3, idet han erklærer, at 35 øger 15 procent og 4.0 beskæftigelse om året på trods af alle vanskeligheder på verdensplan. Vi deler forventningerne til vores sektorer med vores økonomiske ledelse efter høringsmøder med vores medlemmer. 'Bursa Tyrkiet, hvis trylleformular er' kraften i vores vision af projektet vil øge produktionen og eksporten kentia Vi vil fortsat arbejde tæt sammen med vores firma. Vores Bursa Machinery Technologies messer er en stærk platform med hensyn til både at udstille de nyeste teknologier i sektoren og bidrage til økonomien i byen og landet gennem kommercielle forbindelser. Jeg ønsker, at BUMATECH Fair vil være gavnligt for vores by og sektorer. ”

Puls i sektoren kaster Bursa ind

mest BUMATECH Bursa Machine teknologi i branchen messer afholdt i Tyrkiet og påpegede, at den indenlandske maskinproducenter TUYAP Bursa Messer Messer Inc. General Manager İlhan Ersözlü sagde: ”Vi har ændret navnet på den organisation, som vi har organiseret som 17 Bursa Machinery Industry Summit til BUMATECH Bursa Machinery Technology Messer på grund af det intensive maskinudstyr. 80 procent af de virksomheder, der deltager i den fair producent. Med denne funktion er det en meget vigtig platform for producenter. Med deltagelse af 21-virksomhed og virksomhedsrepræsentant fra 372-land ønsker vi at samle 3 Fair under ét tag med mere end tusind professionelle besøgende og 65 milliarder handelsvolumen fra 40-land. Derudover 1 mennesker fra udlandet med vores messer i vores land, mens de bringer en delegation af 470 rundt om online registrering med vores gæster om 270 personfirmaer med 700'li forretningsforhandlinger. Lørdag og søndag fjernes busser fra forskellige byer i Anatolia, og sektorens puls pulseres i Bursa i løbet af dagen. I fremtiden vises Maktek Eurasia i Istanbul og 'Manufacturing Technologies Fair' i Konya ”.

Vi skal udstede et stort antal verdensmærker på kort tid

Emre Gencer, præsident for Machinery Manufacturer Association, sagde, at grundlaget for maskinsektoren blev lagt i Bursa og sagde, er flagskibets automobilsektorproduktion af vores eksport startet i Bursa og har fået et verdensomspændende sted. Igen blev den første organiserede industrizone etableret her. Vores lands stigning til 1 i den globale økonomi afhænger af maskinproduktionssektoren. I denne forstand sigter vores sektor at øge andelen af ​​kg i maskinfremstilling til 2030-niveau på det aktuelle niveau indtil året 2.5. I samme periode var hovedmålet at øge andelen af ​​maskinproduktion i eksport fra 9 procent til 15 niveauer. 11 i vores tilstand. Det har taget vigtige beslutninger for disse mål, såsom udviklingsplan, accelerationsfinansieringsprogram, eksport-masterplan og teknologiorienteret industribevægelse. Vi er nødt til at tage et stort antal af verdens mærke, så snart Tyrkiet. Vi kan lykkes ved at udvikle vores kultur for at drive forretning

I Naturvejleder

Bursa Industry understreger, at Bursa er den førende virksomhed ikke kun i vores land, men også i verden med sin industri og underindustri inden for bilindustrien, sagde Fatih Varlık, formand for Machine Tools Industrialists and Business People Association, ”Lige nu, uden at gå på kompromis med F&U og innovation, bliver værditilvæksten et globalt brand i produktionen. at bringe industrielle. Hver bidrager til eksporten af ​​landet, mens Bursa er det mest levende eksempel på industrien. Mærkeværdien af ​​Bursa kan ikke drøftes, når det kommer til industrien. Som TİAD vil vi fortsat støtte messer, som vi mener vil prioritere udvikling og føre vores sektor fremad. BUMATECH messer vil bringe mobilitet til vores sektor og være en guide til at finde de teknologier og løsninger, som regionale eksportører leder efter. ”

Bursa er meget forskellig med hensyn til industri

Bursas historiske, kulturelle struktur, landbrug og handel på forskellige punkter i Bursa med hensyn til industri, der henleder opmærksomheden på et meget andet punkt fra viceborgmester i Bursa Metropolitan Municipality Suleyman Celik, understregede, at de prøver at komme til mange forskellige steder i vores by.

795 Million Dollar eksport

Vicedirektør i Bursa Mustafa Özsoy sagde: We Vi er på årets sidste messe, der kombinerer 3-messen under ét tag. Bursa er en meget værdifuld provins. Vi er meget vigtige med hensyn til produktion. Under samtalen med præsidenten for LGA, hr. Emre, spurgte jeg ham, hvor meget eksport og import vi gjorde. Han sagde, N Vi har eksport tæt på USD 1,5 millioner, import af 18 millioner dollars, sagde han. Så der er enorme forskelle. Disse messer er meget værdifulde i den forstand. I år blev 36 millioner dollars eksport af maskiner realiseret i Bursa. I dette tilfælde viser det Bursas andel i eksporten. Det er meget vigtigt at bringe Bursa sammen med verdens teknologi. Jeg vil gerne takke alle, der har bidraget til åbningen af ​​messen ..

Interkontinentalt maskinmøde

På BUMATECH Bursa Machinery Technology Messes fungerer TUYAPs oversøiske kontorer med Afghanistan, Tyskland, Albanien, Aserbajdsjan, Bangladesh, Belgien, De Forenede Arabiske Emirater, Bosnien-Hercegovina, Brasilien, Bulgarien, Algeriet, Tjekkiet, Kina, Etiopien, Marokko, Palæstina, Frankrig, Gambia, Ghana, Georgien, Indien, Holland, Irak, Det Forenede Kongerige, Iran, Spanien, Israel, Sverige, Schweiz, Italien, Qatar, Kazakhstan, Kenya, Nord Cypern, Kirgisistan, Kosovo, Kuwait, Letland, Libyen , Libanon, Ungarn, Makedonien, Malta, Egypten, Moldova, Nigeria, Uzbekistan, Pakistan, Polen, Rumænien, Rusland, Senegal, Serbien, Slovenien, Saudi-Arabien, Taiwan, Tunesien, Turkmenistan, Uganda, Ukraine, Oman, Jordan, Yemen og Grækenland organiserede forretningsfolk vil være vært. De fire-dages forretningskontakter på platformen, der vil bestå af delegationer fra mere end 40 industribyer hjemme, vil give store muligheder for de deltagende virksomheder til at åbne op for nye markeder, samtidig med at de giver beskæftigelsesfordele.

Aktuelle jernbanetilbud

tsar 15

London transportledet udvikling

Januar 15 @ 08: 00 - 17: 00

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar