International Rail Industry Show Fair vil blive afholdt for første gang i Eskişehir

international jernbanesektor messe afholdes i Eskisehir for første gang
international jernbanesektor messe afholdes i Eskisehir for første gang

Rail Industry Show, Rail Industry Infrastructure and Technologies Fair, som arrangeres af moderne messer med støtte fra Ministeriet for transport og infrastruktur, afholdes på 14-16 april 2020 datoer i Eskişehir, som er hjertet i vores lands jernbanelinjer såvel som jernbanesektoren.

Nedtællingen er begyndt på messeindustriens messe, jernbanesektorens infrastruktur og teknologimesse, der sigter mod at samle repræsentanter for den offentlige og private sektor for den internationale jernbanesektor. 14-16 Med støtte fra ministeriet for transport og infrastruktur arrangeres messen i april 2020 med organisationen af ​​Modern Fuarcılık, et selskab etableret med 100 procent indenlandsk og national kapital. TCDD Transportation Co., Ankara Chamber of Industry, Eskişehir Chamber of Commerce, DTD Railway Transport Association, Rail Systems Association og Eskişehir Chamber of Industry er blandt de andre institutioner, der støtter begivenheden. Messen, der er planlagt afholdt med deltagelse af 15 indenlandske og udenlandske virksomheder fra 100-lande og mere end tusind besøgende fra 3, vil også danne grundlag for etablering af nye forretningskontakter, udvikling af eksisterende forretningsforbindelser og indgåelse af nye aftaler. Jernbane opererer i transportinfrastrukturen i Tyrkiet og verden, overbygning, teknologi, sikkerhed, elektrificering, signalering og IT virksomheder, samt letbaner Rail Industry Vis, vil samle fabrikanter. SMV'er, der fremstiller produktion af høj kvalitet, vil også have mulighed for at introducere sig til denne fair og åbne for verden.

Dagen før messen afholdes en konference for at diskutere jernbaneinfrastruktur og overbygningsprojekter, finansieringsmodeller, økonomiske ressourcer og projektfinansieringsmodeller. På konferencen diskuteres jernbaneinfrastruktur og overbygningsprojekter, finansieringsmodeller, økonomiske ressourcer, projektfinansieringsmodeller. Konferencen vil omfatte bank- og fondsforvaltere, lokale og udenlandske regeringsrepræsentanter, lokale regeringer, projektrådgivning, forsikringsselskaber og juridiske virksomheder. I henhold til anmodningen vil der også blive afholdt en-til-en-møder for samarbejde. Efter konferencen afholdes et separat seminar samt messen, hvor specifikke emner i sektoren diskuteres.

Jernbanesektorens eneste krydsningspunkt Eskişehir

Dette er første gang, at en sådan begivenhed for jernbanesektoren arrangeres i Eskişehir, som er en vigtig base for jernbaner og kun få timer væk fra Ankara og andre større metropoler.

Metin Güler, præsident for Eskişehir Chamber of Commerce, sagde, at Railway Fair er af stor betydning for Eskişehir Fair Congress Center og Eskişehir: ”Eskişehir har en geografisk fordel og en lang tradition for handel og industri. Af denne grund er det en af ​​byerne, der producerer værdi for vores land. ETO TÜYAP Fair Center og Vehbi Koç Congress Center, som også er i Eskişehir Fair Convention Center, som vi for nylig har afsluttet, begyndte at tjene til at øge vores bys konkurrenceevne. Selvfølgelig er hver af messerne meget vigtig for den økonomiske udvikling. ETO TUYAP Fair Centre operatører, branchens førende i Tyrkiet TUYAP Fair, begyndte at organisere messer i livskvalitet for mange forskellige sektorer.

En af de vigtigste grunde til, at vores kammer besluttede at investere i Eskişehir Fair Congress Center, er uden tvivl jernbanesektoren. Udviklingsministeriet, der undersøgte gennemførlighedsrapporten, som vi udarbejdede for centret, gav os den største støtte til en anatolisk by. Det strategiske fokus for gennemførlighedsrapporten var de klynger, der ejes af Eskişehir. Bidrag til lobbyvirksomheden i jernbane-, luftfart- og keramikklynger er blevet identificeret som et af de vigtigste mål for den fair industri, der skal dannes i Eskişehir. Vores afdeling har gennemført en omhyggelig indsats for at arrangere en særlig messe for jernbanesektoren og som et resultat Modern Fuarcılık A.Ş. Valgt. Som TÜLOMSAŞ, en fabrik og dens sidebrancher, der har været banebrydende for den moderne industri i vores land, mens det eneste krydsningspunkt for jernbanerne i vores land er i Eskişehir, er det et naturligt resultat, at jernbanemessen afholdes i Eskişehir. I denne forstand vil vores kammer fortsætte med at støtte dette strategiske område og investere i udviklingen af ​​jernbanesektoren, hvilket vil bidrage meget til den økonomiske udvikling i vores by og vores land. ”

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar