Sunflower Bike Valley Klar til mesterskab

Solskinscykeldalen er klar til mesterskab
Solskinscykeldalen er klar til mesterskab

Borgmester Ekrem Yüce, der gjorde observationer i Sunflower Bicycle Valley, som er vært for 2020 verdensmesterskabet i mountainbike-maraton, sagde: ”Vi er interesseret i mesterskabet, der vil bidrage til promoveringen af ​​vores land og vores by. Forhåbentlig lancerer vi mesterskabet i et program, som præsident Recep Tayyip Erdoğan deltager i. Hamdolsun Sakarya er klar til mesterskabet. Ikke lovet nogen, når kalendere viser oktober. Lad os mødes i Sunflower Bicycle Valley sammen. ”


Borgmester for Sakarya Ekrem Yüce, verdensmesterskabet i mountainbike-maraton i 2020, er vært for Sunflower Bicycle Valley, fremsatte observationer. Præsident Ekrem Yüce, der modtog information om det endelige punkt før mesterskabet, erklærede, at de ville være vært for mesterskabet på den bedste måde i verden, og at Sunflower Bicycle Valley er klar til gigantorganisationen.

Solsikkecykeldal klar til mesterskab

Præsident Ekrem Yüce sagde, at det mesterskab, som Sakarya vil være vært for under formandskabets regi, er en af ​​de få cykelorganisationer i verden og tilføjede: ”Jeg håber, at vi vil lancere mesterskabet i et program, som vores præsident Recep Tayyip Erdoğan deltager i. Vi lægger stor vægt på mesterskabet, som vil bidrage til promoveringen af ​​vores land og vores by. Vi gennemførte også vores undersøgelser i vores Sunflower Bicycle Valley, som er en af ​​de mest moderne faciliteter i vores nummer et land i Europa og modtog information om forberedelserne. Hamdolsun Sakarya klar til mesterskabet, ”sagde han.

Adresse Sunflower Bicycle Valley i oktober

Da han erklærede, at de lægger stor vægt på mesterskabet, der vil annoncere Sakaryas navn til verden, konkluderede borgmester Ekrem Yüce sine ord som følger: ”mesterskabet vil ikke kun bidrage til vores by, men også til fremme af vores land. Sportsfans fra forskellige dele af verden kommer for den internationale organisation, og Sakarya vises på skærmen med live udsendelser. Vi er meget glade og glade. Jeg håber, at 2020 bliver Sakaryas år på alle områder. Jeg vil gerne ringe igen; Lover ikke nogen, når kalendere viser oktober måned. Lad os mødes i Sunflower Bicycle Valley. ”


Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar