Denizlis skønhed afsløres igen

Havets skønhed dukkede op igen
Havets skønhed dukkede op igen

Özlem Tunca Esirgenç, der opnåede en pris på millioner med sit program “I Travel the World”, bragte Denizlis unikke naturlige, historiske og kulturelle skønheder til skærmene. Esirgenç, vært for programmet, hvor investeringerne, der blev bragt til byen af ​​Metropolitan Municipality og regionens smag, blev udtryk for sin beundring over byen ved at sige ”Alle burde se Denizli”.


Özlem Tunca Esirgenç, den succesrige programleder, der vandt millioner af påskønnelse med sit program "I Travel the World", bragte denne gang den naturlige, historiske og kulturelle rigdom af Denizli til skærmene. Optagelserne af programmet "Jeg rejser verden" blev afholdt af Denizli Metropolitan Municipality i Denizli. Den første episode af programmet, der introducerer Denizlis unikke skønhed, investeringerne med storbyens kommuner og lokale smag, blev sendt på Channel 19-skærme søndag 2020. juli 7. Som en del af programmet rejser jeg rundt i verdensteamet, Pamukkale, Hierapolis, Laodikya, Kaleiçi og Babadağlılar Bazaar, Glashane-statue, Denizli-kabelbanen og Bağbaşı-platået, İncilipınar-parken, Metropolitan Municipality Nihat Zeybekci Congress and Culture Center, Street Animals Housing and Rehabilitation Center, Han skød også i distriktene Buldan, Honaz, Çivril og Tavas.

Invitation fra præsident Osman Zolan til Denizli

Ordfører for Metropolitan Municipality Osman Zolan forklarede den unikke værdier for Denizli i programmet, der samler millioner pr. Skærm, og sagde: “Denizli er centrum for turisme med mange naturlige byer, især Pamukkale, og vores naturlige og kulturelle værdier. Vi har mange alternativer som faldskærmsudspring, ballonturisme, højlandsturisme, skiturisme. ” Er hovedstaden i Denizli tekstil understregede, at præsident Osman Zola, Tyrkiets reneste by, og de har det mest rene drikkevand, og det falder til 15 kvadratmeter grønt område per person i byen. Præsident Zolan sagde, ”48 procent af vores by er en skov. Uanset hvilken retning vi ser, har Denizli skønheder hver for sig. Jeg inviterer alle til vores by, ”sagde han.

Beundrer Denizli

Pandemiske programmer optager, så de fortsætter i Tyrkiet og et af det første besøg i Denizli Özlem Tunca Esirgenç, hvori de siger, at "Denizli, vores land og vores provins har en sjælden skønhed at se i verden. Med sin Pamukkale, Laodikya, Tripolis og andre rige gamle byer er Denizli virkelig en perfekt og ren by. Hvert hjørne af Denizli er smuk. Alle skulle komme og se. Vi vil gerne takke Denizli Metropolitan Municipality, Osman Zolan præsident og alle hans holdkammerater for at være vært for os. ” Mens den første del af Denizli-skud blev sendt på Kanal 19-skærme søndag 2020. juli 7, blev det bemærket, at programmet, der vil introducere byens unikke skønhed, fortsætter i de kommende uger.chat

Vær den første til at kommentere

Yorumlar