Ankara Niğde Highway to Open i september

ankara nigde highway åbner for service i september
ankara nigde highway åbner for service i september

Transport- og infrastrukturminister Adil Karaismailoğlu foretog undersøgelser på vejen Ankara-Kahramankazan i Kahramankazan.


Minister Karaismailoğlu sagde, at Ankara-Kahramankazan-vejen, der blev forsinket på grund af infrastruktur- og ekspropriationsproblemer, vil blive afsluttet så hurtigt som muligt, og sagde minister Karaismailoğlu, at de planlægger at åbne den første fase af Ankara-Niğde-motorvejen i slutningen af ​​august og i september. Karaismailoğlu sagde, at Kızılcahamam-tunnelen vil blive åbnet igen i september, og at mine værker vil fortsætte uden at forlade masken, afstanden og rengøringsforanstaltningerne i den nye normale proces. Karaismailoğlu, transportinvesteringer til Tyrkiet i de sidste 18 år sagde, at de bruger mere end 850 milliarder pund ressourcer.

Transport- og infrastrukturminister Adil Karaismailoğlu mødtes med Ankara-deputerede i Kahramankazan for at afholde møder om investeringer foretaget i Ankara. Minister Karaismailoğlu sagde, at der er et feberarbejde overalt i Ankara, ”Den vigtigste af disse er vores vej mellem Ankara og Kahramankazan. Din nuværende placering er også en del af denne vej. Der kan have været nogle forsinkelser af forskellige årsager, men antallet af hold på vores byggepladser er steget mellem Ankara og Kazan i dag, forhåbentlig har vi fokuseret på projektet i dag. Vi vil følge op, vi er på jobbet med alle vores Ankara-stedfortrædere. Forhåbentlig tilbyder vi denne vej til service for befolkningen i Ankara og Kahramankaz så hurtigt som muligt. Konstruktion af kryds på forskellige niveauer mellem Ankara og Kahramankazan er startet, og andre vejbyggeri-produktioner vil fortsætte efter dette. ''

Udtryk for, at der er en lille forsinkelse i Ankara-Kahramankazan-vejen på grund af infrastruktur- og ekspropriationsproblemer, sagde minister Karaismailoğlu, at i den kommende periode vil problemerne med Kahramankazans blive fjernet så hurtigt som muligt.

Hele motorvej Ankara-Niğde åbnes i september

Minister Karaismailoğlu sagde, at arbejdet fortsætter over hele Ankara, og erklærede, at den første fase af Ankara-Niğde-motorvejen, der går over 300 kilometer med forbindelsesveje mellem Ankara og Niğde, vil blive åbnet i slutningen af ​​august, og alle planlægges åbnet i september. Minister Karaismailoğlu, der fortsætter sine ord om andre undersøgelser i Ankara, sagde: ”Vi meddeler, at den i Kızılcahamam-tunnel vil begynde at operere i september med vores Ankara-deputerede, borgmestre, i september. Vi vil komme her i september om det og undersøge fremskridtene med arbejderne på vejen Ankara-Kahramankazan, give de nødvendige instruktioner, og vi vil gå videre til Kızılcahamam og præsentere dens tunnel til borgernes tjeneste. ''

Vores værker i ny normal proces fortsætter med hengivenhed

Under pres på, at ministeren for transport og infrastruktur i de sidste 18 år er investeret mere end 850 milliarder lira i hvert hjørne af vores land, sagde minister Karaismailoğlu: ”Alle vores investeringer fortsætter uden at bremse. Alle vores arbejdere, ingeniører og entreprenører arbejder med stor hengivenhed for at lave projekter, der øger kvaliteten og komforten for vores borgere. Under denne epidemiske proces fortsatte vi vores arbejde ved at tage alle sundheds- og sikkerhedsforanstaltninger på vores byggepladser. Derefter vil vi fremskynde vores arbejde i den nye normale proces uden at forlade masken, afstanden og rengøring. Under vores præsidents ledelse vil vi konstant være på landet med projekter, der øger vores borgeres komfort og livskvalitet. ''


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer