Verdensmesterskabet i mountainbike-maraton mesterskab afholdes i Bicycle Valley

Verdensmesterskabet i mountainbike-maraton introduceres i cykeldalen
Verdensmesterskabet i mountainbike-maraton introduceres i cykeldalen

Verdensmesterskabet i mountainbike-maraton i 22, som afholdes i Sakarya mellem 25-2020 oktober, afholdes fredag ​​den 24. juli. Præsident Ekrem Yüce opfordrede alle borgere til programmet, der skal afholdes i Sunflower Bicycle Valley, ”verdens øjne vil være i vores by mellem 22. og 25. oktober. Forhåbentlig er vores Sakarya vært for mesterskabet på den bedste måde. ”


Verdensmesterskabet i mountainbike-maraton i 22, som afholdes 25.-2020. Oktober i regi af formandskabet med Sakarya Metropolitan Municipality, afholdes fredag ​​den 24. juli. Formandskab lancerer i Sunflower Bicycle Valley kl. 20.00 SözcüUdover İbrahim Kalın vil mange navne fra sport, kunst og politik deltage. Udover specielle cykelshows, vil overraskelseshow også blive præsenteret for publikum.

Verdens øjne vil være i Sakarya

Præsident Ekrem Yüce, der understregede, at Sakarya vil være vært for en meget speciel organisation, sagde: ”Verdens øjne vil være i vores by mellem 22. og 25. oktober. Nu laver vi vores salgsfremmende program før mesterskabet i Sunflower Bicycle Valley. Jeg inviterer alle mine medborgere til lanceringen den 24. juli. Forhåbentlig fortsætter vi med at støtte cykelsport og atleter i vores cykelby Sakarya med nye cykelstier og smarte cykelapplikationer. ”


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer