Dörtyol Junction vil lindre

Krydsningen vil lettes
Krydsningen vil lettes

Ordu Metropolitan Municipality fortsætter med at lindre trafikken med sine krydsningsordninger i hele byen.


Metropolitan Municipality, der gør krydset mere praktisk og egnet til trafik; Han begyndte at arbejde i Dörtyol Junction efter de arrangementer, han lavede i Sivas Junction, Kommune Crossroad, Russian Market Junction og Mevlana Junction.

INTERSEKTION ER MERE ANVENDELIG

Inden for rammerne af værkerne, der blev indledt i Altınordu-distriktet Cumhuriyet Mahallesi Dörtyol Junction, vil det midterste knudepunkt i krydset blive fjernet helt. For at fremskynde trafikstrømmen vil medianerne blive indsnævret, indgange til krydset udvidet og skabsområder oprettes. Samtidig bygges holme i krydset mellem motorvejen og gade nr. 1356 og ved krydset mellem Kazım Karabekir Street og motorvejen for trafiksikkerhed.

"Den trafikbelastning af vores by lyser"

Coşkun Alp, generalsekretær for Ordu Metropolitan Municipality, der undersøgte det arbejde, der blev udført på stedet, sagde: ”Vi oplyste, at vores krydsningsarbejder vil fortsætte for at lindre trafikbelastningen i vores by. Vi lavede arrangementer i Sivas Junction, Kommune Crossroad, Russian Market Crossroad og Mevlana Junction. Vi har observeret, at trafikstrømmen er behagelig på dage, hvor der kan være en travl tidsplan. Nu er vi begyndt at arbejde på at reducere trafikbelastningen på Dörtyol Junction. I øjeblikket udføres signalundersøgelser i krydset. ”Med den ordning, der skal træffes, vil der være en stor lettelse ved denne vejkryds,” sagde han.chat

Vær den første til at kommentere

Yorumlar