Ordu Metropolitan begyndte at producere sin egen asfalt

hæren begyndte at fremstille sin egen asfalt
hæren begyndte at fremstille sin egen asfalt

Ordu Metropolitan Municipality begyndte at producere sin egen asfalt. Metropolitan Municipality, der startede asfaltproduktionen på anlægget, der har kapacitet til at producere 240 ton asfalt i timen, sparede 3 million 1 lira på 80 måneder.


Tyrkiets mest landlige netværk med Army Metropolitan Municipality var en kritisk milepæl ved at fremstille sin egen asfalt. Der produceres 180 ton asfalt i timen i anlægget, der blev etableret i maj med teknologien fra verdens top tre asfaltfabrikantmærker af ORBEL, et datterselskab af Metropolitan Municipality. 300 tons asfalt blev produceret på 3 måneder på anlægget, der har en asfaltproduktionskapacitet på 54 ton i timen.

3 MILLION LIRA BESPARINGER I 1 MÅNEDER

Med driften af ​​anlægget havde Ordu Metropolitan Municipality mulighed for at spare mere end 3 million lire på 1 måneder. I henhold til dette Hvis der blev købt 54 tusind tons asfalt fra private virksomheder, ville der blive betalt 5 millioner 130 lira. Med etableringen af ​​anlægget, trods omkostningerne som aggregat (sten), personale, elektricitet, naturgas og pitch, var de samlede omkostninger på 54 tusind ton asfalt imidlertid 4 millioner 50 TL.

Ordu Metropolitan Municipality, der sparer 3 million 1 lira på 80 måneder, øger besparelsen hver måned, når anlægget begynder at fungere med fuld kapacitet.

"VI BYGGER KOMFORTABLE VEJE"

Med oplysning om, at asfaltanlægget, udstyret med den nyeste teknologi, der kan imødekomme Ordu's behov, blev bragt til byen som et resultat af undersøgelserne, Ordu Metropolitan Kommunes borgmester Dr. Mehmet Hilmi Guler, Tyrkiet henledte opmærksomheden på en provins med det længste landlige vejnet.

Güler sagde: ”Siden den dag jeg tiltrådte, havde vi taget skridt til at løse vejproblemet i Ordu hurtigt og effektivt. Som et resultat af vores værker bragte vi vores anlæg til asfaltanlæg udstyret med den nyeste teknologi til vores by. Vi vil bygge behagelige veje med kvalitetsprodukter i 19 distrikter med denne facilitet, som vil give både økonomisk og tidsbesparende. Det er vores pligt at bringe den bedste service til vores borgere. Vi er nødt til at levere tjenester fra den mindste bosættelse til den største. Af denne grund skalpelerer vi vigtige problemer, der øger livskvaliteten, fred og sikkerhed for vores borgere. Dette er et af de arbejde, vi udfører i denne facilitet. Jeg ønsker, at vores asfaltanlæg skal være til gavn for vores by ”.chat


Vær den første til at kommentere

Yorumlar