Sakarya går på forretningsrejse ved cykelpriser nåede deres ejere

Sakarya går på forretningsrejse ved cykelpriser nåede deres ejere
Sakarya går på forretningsrejse ved cykelpriser nåede deres ejere

I anledning af den europæiske mobilitetsuge blev priserne "Sakarya Goes to Business by Bicycle" uddelt til deres ejere. Præsident Ekrem Yüce, der præsenterede sine cykler for vinderne efter lodtrækningen, sagde: ”Vi fortsætter vores bestræbelser på at øge cykelkulturen i vores by og sprede cykeltransporten. Jeg vil gerne takke alle borgere, der deltog i arrangementet for at tilskynde til cykeltransport i Sakarya.


Sakarya Metropolitan kommunes borgmester Ekrem Yüce uddelte gaver til vinderne af cykler inden for rammerne af begivenheden sociale medier med navnet 'Sakarya Goes to Work by Bicycle' arrangeret i anledning 16. - 22. september, European Mobility Week.

Cykelvenlig by Sakarya

Præsident Ekrem Yüce takkede alle borgere, der deltog i arrangementet for at tilskynde til cykeltransport i Sakarya og lykønskede ejerne af gavecykler og sagde: ”Vi udfører det nødvendige arbejde for at øge cykelkulturen i vores by og sprede cykeltransporten. Udover at være vært for forskellige cykelorganisationer i vores land, vil vi være vært for et af de få mesterskaber inden for cykling i vores by i oktober. I lyset af al denne udvikling ønsker vi at få vores by til at nå målet for cykelbyer. Vores smarte cykelapplikation SAKBİS nærmede sig også 120 tusind brugstal. Jeg vil gerne udtrykke min taknemmelighed over for alle mine bymænd, der deltog i begivenheden 'Sakarya Goes to Business by Bicycle', og jeg takker alle de cyklister, der deltog.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar