Sikker kørselstræning for HAVASAK-chauffører

Sikker kørselstræning for HAVASAK-chauffører
Sikker kørselstræning for HAVASAK-chauffører

Inden påbegyndelsen af ​​flyvningerne til Sabiha Gökçen lufthavn fredag ​​den 18. september organiserede transportafdelingen en træning for HAVASAK-chauffører om fremadgående kørsel og krisestyring inden for offentlig transport. Målet med lufthavnstransport er maksimal tilfredshed.


Sakarya Metropolitan Municipality organiserede træning for HAVASAK-chauffører inden flyvningerne til Sabiha Gökçen lufthavn fredag ​​den 18. september. Maksimal tilfredshed med lufthavntransport er rettet mod træning i avanceret kørsel og krisestyring i offentlig transport, der tilbydes af Marmara Municipalities Union.

Sikker køreuddannelse for HAVASAK-chauffører

I erklæringen fra Department of Transportation, ”Vores HAVASAK-busflåde, som vil lette transport til Sabiha Gökçen Lufthavn, starter sin tjeneste fredag ​​den 18. september. I denne sammenhæng blev vores chauffører, der vil deltage i vores flåde, tilbudt både teoretisk og praktisk træning om avanceret kørsel og krisestyring i offentlig transport af Marmara Municipal Union. Efter 6 timers teoretisk træning og 8 timers praktisk træning er chauffører med offentlig transport klar til turen. BELPAŞ A.Ş. Vi håber, at vores HAVASAK-fly, som begynder at tjene i vores by, vil være gavnligt for vores by ”.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer