3 tusind passagerer foretrækker HAVASAK

3 tusind passagerer foretrækker HAVASAK
3 tusind passagerer foretrækker HAVASAK

HAVASAK, som blev taget i brug af Metropolitan Municipality den 18. september, tiltrak stor opmærksomhed fra borgerne. På trods af pandemiperioden foretrak ca. 3 tusind passagerer HAVASAK på kort tid.


HAVASAKs, som begyndte at operere under BELPAŞ, en af ​​Sakarya Metropolitan Kommunes tilknyttede selskaber, fører Sakarya-borgere til Sabiha Gökçen Lufthavn. HAVASAK, der tilbyder 29 afgange og 9 ankomster, med en moderne busflåde på 9 personer, hvor koronavirusforanstaltninger blev anvendt, betjente cirka 3 tusind borgere i den første måned.

Vores by elskede HAVASAK

I erklæringen fra BELPAŞ om emnet, ”Vi efterlod den første måned med Sabiha Gökçen Lufthavn-fly, hvor vores metropolitanske borgmester Ekrem Yüce delte sine gode nyheder med vores by. Ca. 3 tusind passagerer foretrak HAVASAK frem for lufthavn- og bytransport. Vi er taknemmelige over for alle vores borgere, der viste interesse for vores HAVASAK flåde. Med vores moderne flåde på 29 køretøjer med en kapacitet på 5 personer fortsætter HAVASAKs deres fly med 9 afgange og 9 returflyvninger i første omgang. Borgere kan nå HAVASAK fra billetdrabpunkter i i alt 8 afdelinger, herunder City Square, Terminal, Campus, Blue Stop, Çark Caddesi, Streetal Street, Erenler Kartoffelmarked og Sabiha Gökçen Lufthavn i hele byen. Online billetsalg foregår via nummeret 0850 480 34 54 eller via havasak.com.tr og belpas.com.tr. HAVASAKs, der tilbyder vores borgere mere behagelig, sikrere og sundere transport, står til rådighed for alle vores borgere ”.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer