Afslutte forberedelserne til verdensmesterskabet på mountainbike-maraton

Afslutte forberedelserne til verdensmesterskabet på mountainbike-maraton
Afslutte forberedelserne til verdensmesterskabet på mountainbike-maraton

Præsident Ekrem Yüce, der undersøgte de igangværende forberedelser inden verdensmesterskabet i Mountain Bike Marathon, der afholdes i Sakarya mellem 23. og 25. oktober, sagde: ”Vi forbereder EXPO-området, hvor værdierne i vores by vil blive udstillet, aktiviteter vil blive afholdt og vores gæster vil trække vejret. Jeg håber, at vi er vært for mesterskabet på den bedst mulige måde og fører vores by til verdensscenen ”. Yüce sagde også, at mere end 30 atleter i verdensklasse fra 150 forskellige lande vil træde i mesterskabet.


Sakarya Metropolitan borgmester Ekrem Yüce foretog observationer i Sunflower Bicycle Valley inden verdensmesterskabet i Mountain Bike Marathon, som Sakarya er vært mellem 23. og 25. oktober. Borgmester Ekrem Yüce, som modtog oplysninger om forberedelserne fra İlhan Şerif Aykaç, leder af afdelingen for ungdoms- og sportsservices, besøgte Sakarya Expo-området, som vil kaste lys over byens kulturelle, kunstneriske og historiske liv og vil være åben under mesterskabet. Præsident Ekrem Yüce udtrykte deres lykke med at være vært for den mest prestigefyldte cykelorganisation i verden og understregede, at promoveringen af ​​byen vil ske på den bedste måde med mesterskabet.

Vi arbejder for det bedste

Præsident Ekrem Yüce sagde, at der er få dage tilbage til mesterskabet, ”Vi laver vores sidste forberedelser. Samtidig forbereder vi et EXPO-område til mesterskabet, der vil bidrage til at promovere vores by. Også her er der et intensivt arbejde. Området, hvor vores bys værdier vil blive udstillet, og sponsorfirmaerne vil finde sted, vil være et sted, hvor vores gæster, der kommer til regionen for at mesterskabet, vil trække vejret. Jeg håber, vi er vært for mesterskabet og fører vores by til verdensscenen, ”sagde han.

Sakaryas navn vil blive hørt i verden

Præsident Ekrem Yüce sagde, at mesterskabet er meget vigtigt i Sakaryas åbning for verden, ”Mere end 30 atleter i verdensklasse fra 150 forskellige lande vil træde i mesterskabet. Seere og medierepræsentanter vil være i Sakarya. Der vil være live-udsendelser, og jeg håber, at øjnene vil være i Sakarya den 23.-25. Oktober. Vores by vil blive husket på den bedste måde i forskellige byer i verden. Jeg vil gerne udtrykke min taknemmelighed over for alle, især vores præsident Recep Tayyip Erdogan, der bidrog til organisationen af ​​denne verdensomspændende organisation i vores by, ”sagde han.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar