Banebrydning af SSI Bridge Interchange Project

Banebrydning af SSI Bridge Interchange Project
Banebrydning af SSI Bridge Interchange Project

Borgmester Ekrem Yüce, der delte den gode nyhed om SGK Bridge Crossroad-projektet med byen før, meddelte, at arbejdet officielt starter med den banebrydende ceremoni, der afholdes fredag ​​den 9. oktober. Yüce, der foretog undersøgelser i projektområdet, sagde: ”Med SGK Bridge Interchange vil vi have gennemført en anden investering, som vores by har brug for. Held og lykke ”sagde han.


Grundlaget for SSI Bridge Crossroad, der blev givet gode nyheder til byen af ​​Sakarya Metropolitan Kommunes borgmester Ekrem Yüce, bliver lagt. Metropolitan Kommune meddelte tidligere, at forberedelserne til projektet var startet, og projektets designproces af investeringen, som byen ivrig ventede på, var afsluttet. Efter udbuddet blev undersøgelser indledt. Borgmester Yüce, efter at have undersøgt projektstedet inden det banebrydende program, sagde: ”Vi lægger grunden til SGK Köprülü Junction, som vil have en meget vigtig plads i fremtiden for transport, fredag ​​9. oktober kl. 16.00. "Held og lykke til vores by."

Grundlaget for projektet er lagt

Borgmester Ekrem Yüce, der beskrev SGK Bridge Crossroad som et meget vigtigt projekt for transport af byen, sagde: ”Vi foretog vores evalueringer baseret på videnskabelige data. Det stigende antal køretøjer og den voksende bystruktur gjorde det nødvendigt for os at tage nogle skridt inden for transport. Vi har et ansvar for at forberede transporten af ​​byen til fremtiden. I denne retning har jeg tidligere sagt, at vi vil implementere et nyt transportprojekt ved SGK Junction, som er indgangen til Sakarya, og jeg har annonceret vores projekt. Vi har for nylig afgivet bud. Jeg håber, at vi lægger grundlaget fredag ​​den 9. oktober. Held og lykke ”sagde han.

Overgange til 3 distrikter vil blive afslappet

Med udtalelse om, at SGK Köprülü Junction vil give komfort i regionen i transporten, delte præsident Ekrem Yüce detaljerne som følger: ”Som det vides, er SGK Junction, hvor vi vil realisere vores projekt, det område, hvor køretøjer bruges hyppigst ved indgange fra Anadolu Highway og D-100 highway. Trafikdensiteter forekommer fra tid til anden på Orhangazi Street. Direkte krydsninger vil være mulige med det brokryds, vi bygger. Køretøjer, der kommer gennem Orhangazi Street, kan let fortsætte deres rejse under krydset. SGK Interchange, der ligger i krydset mellem vores Erenler, Serdivan og Adapazarı distrikter, vil lette transporten til alle tre distrikter. ”

Held og lykke til vores by.

Borgmester Ekrem Yüce sagde: ”Med de sidevægte, vi opretter, vil køretøjerne være forbundet med den øverste del af broen og vil kunne fortsætte deres rejser i retning af Erenler og Serdivan. Med SGK Bridge Interchange vil vi realisere en anden investering, som vores by har brug for. Som Metropolitan Kommune tager vi et meget specielt skridt ind i byens transportfremtid. Jeg inviterer alle, der ønsker at være vidne til denne specielle dag, til vores fundamentlægningsprogram ”.sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar