Der tilbydes indkvarteringsmuligheder i Yedikuyular Ski Center

Der tilbydes indkvarteringsmuligheder i Yedikuyular Ski Center
Der tilbydes indkvarteringsmuligheder i Yedikuyular Ski Center

Borgmester Güngör, der undersøgte bedesten og indkvarteringsfaciliteter i Yedikuyular Ski Center, sagde: ”I år vil vi også tilbyde indkvartering til vores gæster. Vores teams arbejder hårdt. "Held og lykke til vores by."


Hayrettin Güngör, borgmester i Kahramanmaraş Metropolitan Municipality, undersøgte de igangværende arbejder på Yedikuyular Ski Center. Borgmester Güngör sagde, at arterien, der giver adgang til regionen, er blevet udvidet, og at opførelsen af ​​bedesten og bungalowhuset fortsætter. Borgmester Güngör sagde, ”Vores sæsonforberedelser fortsætter i vores Yedikuyular Ski Center, hvis infrastruktur blev skabt af vores tidligere borgmester. Vores anlæg udvider den måde, der giver transport. Opførelsen af ​​bedesten og bungalowhuse fortsætter ”, sagde han.

Regionens vigtigste facilitet

I en erklæring om, at de sigter mod at gøre Yedikuyular Ski Center til områdets attraktionscenter, sagde borgmester i Metropolitan, Hayrettin Güngör, ”Der er ikke et skicenter med så stor højde og lang sæson i regionen så langt som Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Adana og endda Mersin. og uden for regionen vil øge Tyrkiets tiltrækningskraft såvel som på international skala ved at fremme Yedikuyular "sagde han.

Indkvarteringsfaciliteter

Deling af information om igangværende undersøgelser sagde borgmester Hayrettin Güngör, ”Vi fjernede uregelmæssige mad- og drikkevarefaciliteter i regionen sidste år. Vi havde bygget nye salgshuse. Nu bringer vi overdækkede basarer til regionen. Det vil være et vigtigt sted, hvor vores lokale produkter kan udstilles. Vi implementerer også den første boliginvestering i vores facilitet. Med 25 bungalows giver vi vores gæster overnatning på Yedikuyular Ski Center denne sæson. "Held og lykke til vores by."


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar