Büyükkılıç advarede investorer på Erciyes-topmødet

Büyükkılıç advarede investorer på Erciyes-topmødet
Büyükkılıç advarede investorer på Erciyes-topmødet

Borgmester i Kayseri Metropolitan Municipality Dr. Memduh Büyükkılıç samlede ledere af offentlige institutioner og turistinvestorer relateret til Erciyes, en af ​​Kayseris vigtigste porte til verden, i Erciyes, evaluerede forberedelserne til den nye sæson og advarede landområder for investering.


Borgmester Büyükkılıç opfordrede investorer, der ikke bruger de jorder, de købte til turistinvesteringer, til at starte deres investeringer så hurtigt som muligt og sagde: ”Vi kan ikke ignorere de juridiske dimensioner. Det er op til os at bruge det juridiske initiativ, ”sagde han.

Kayseri Metropolitan Municipality borgmester, der ønsker at øge potentialet i Erciyes, en af ​​Kayseris vigtigste brandværdier, og gøre det til et attraktionscenter, der kan bruges i 12 måneder. Memduh Büyükkılıç mødtes med de relevante ledere, hoteloperatører og turistinvestorer og evaluerede forberedelserne til den nye sæson i Erciyes.

Udover borgmester Büyükkılıç, provinsdirektør for kultur og turisme Dr. Şükrü Dursun, vicegeneralsekretær for Metropolitan Kommune Hamdi Elcuman, Erciyes A.Ş. Bestyrelsesformand Murat Cahid Cıngı, hoteloperatører og turistinvestorer fra hele provinsen deltog.

Ved åbning af mødet sagde borgmester Büyükkılıç, at Erciyes har en særlig betydning, som det er for Kayseri, og at det er alles pligt at eje denne bys værdi.

Borgmester Büyükkılıç sagde, at Erciyes er blevet et skisportssted i verdensklasse med værkerne fra Metropolitan Municipality, og at dette accepteres af hele verden, og sagde at de ikke er tilfredse med bare skiløb, men at gøre Erciyes til et 12-måneders attraktionscenter Han forklarede, at de arbejder på vand.

MEDDELELSE TIL INVESTORER

Hvert aspekt af Tyrkiets bedste skicenter i præsidenten, der opfordrede investorer, der købte jord i Erciyes Büyükkılıç, sagde: "Vores Erciyes og alle sager dertil hører til vores højeste prioriteter. Jeg advarer fortsat vores venner, der tidligere sagde 'Jeg vil investere' ved at købe jord herfra, og jeg vil gerne dele, at vi undersøger den juridiske dimension af sanktionsspørgsmålet. Vores mål her er at have flere investorer, at have flere senge, at skabe en infrastruktur for vores bys voksende potentiale. Ellers 'Lad mig tage et plot kære, lad det hvile sådan. Vi vil sælge det når tiden kommer. En sådan forståelse kan ikke være gyldig her, det burde det ikke være. Det faktum, at der er solgt 21 pakker og i øjeblikket er i besiddelse af rettighedshaverne, og at nogle af dem ikke bliver bygget, evaluerer os uundgåeligt. Vi kan ikke ignorere dens juridiske dimensioner. Det er i vores hænder at bruge dette juridiske initiativ. Du har hørt om de nye investeringer, vi takker dem.

METROPOLITAN ER KLAR TIL AT STØTTE INVESTORER

Borgmester Büyükkılıç sagde, at de vil yde al slags støtte til investorer til udviklingen af ​​Erciyes, ”Jeg vil gerne dele her, at vi som Kayseri Metropolitan Municipality er klar til at yde al slags støtte, uanset hvad vi har. Vi vil yde al slags støtte til vores investorer. Ingen vil søge tilflugt i undskyldning. Vores mål er at spise druer, at tjene denne by, at tjene vores land og at yde vores bidrag til at nå de figurer, som vores præsident, hvis Gud vil, er målrettet. Fordi vi elsker vores land, elsker vi vores by. Gudskelov, Kayseri er virkelig en by med potentiale inden for alle områder af turisme. Naturligvis ønsker vi, at vores hjerter skal være mere fremtrædende på nogle områder. Dette vil ske over tid, men jeg håber, at vi ikke giver mulighed for adfærd og forståelse, der afskrækker din entusiasme inden for asyllogikken af ​​en grund ”.

Under fortsættelsen af ​​mødet foretog borgmester Büyükkılıç evalueringer vedrørende den nye sæson og fremtiden med hoteloperatører og turistinvestorer.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer