Kæmpe løb i verdensmesterskabet i mountainbike-maraton starter i dag

Kæmpe løb i verdensmesterskabet i mountainbike-maraton starter i dag
Kæmpe løb i verdensmesterskabet i mountainbike-maraton starter i dag

De gigantiske løb ved verdensmesterskabet i mountainbike i 2020 starter søndag den 25. oktober. Præsident Ekrem Yüce sagde: ”Verdensmesterskabsløbene, der starter kl. 12.00 for mænd og 12.30 for kvinder, vil være betagende. Vi venter på alle vores borgere til Sunflower Bicycle Valley til verdensmesterskabet, hvor spændingen når sit højdepunkt ”.


De gigantiske løb ved verdensmesterskabet i mountainbike i 2020 starter søndag den 25. oktober i Sunflower Bike Valley. I det kæmpe mesterskab, hvor lokale og udenlandske atleter i verdensklasse vil konkurrere, starter herrekategorien kl. 12.00:110, og verdensmesterskabet kæmpes i alt 81 kilometer. Kvindestadiet i mesterskabet finder sted kl. 12.30 på den XNUMX kilometer lange bane. Præsident Ekrem Yüce opfordrede alle spændende medborgere i Sakarya til at følge de løb, der vil være vidne til stor spænding, idet han sagde, at spændingen ved mesterskabet vil være på sit højeste søndag.

Invitation til spænding

Præsident Ekrem Yüce sagde en erklæring om mesterskabet, ”Den sidste dag, hvor spændingen i mesterskabet når sit højdepunkt, vil vores by bringes til verdensscenen gennem mange indenlandske og udenlandske kanaler. Søndag den 25. oktober er den sidste dag i kæmpeorganisationen og de sidste løb. Verdensmesterskabsløbene, der starter kl. 12.00 for mænd og 12.30 for kvinder, vil være betagende. Vi inviterer alle vores borgere til Sunflower Bicycle Valley til verdensmesterskabsløb, hvor spændingen når sit højdepunkt. Under og efter løbet tog vi alle mulige sikkerhedsforholdsregler på sporene. Forhåbentlig vil vores by komme ud af en så vigtig organisation og gøre den til et eksemplarisk mesterskab for nye organisationer. Jeg ønsker alle atleter succes og opfordrer alle vores landsmænd til at være en del af spændingen ”.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar