Mountainbike verdensmesterskab Spænding vil opleves i Sakarya

Mountainbike verdensmesterskab Spænding vil opleves i Sakarya
Mountainbike verdensmesterskab Spænding vil opleves i Sakarya

Borgmester Ekrem Yüce, der inspicerede regionen inden verdensmesterskabet i Mountain Bike Marathon, som vil blive afholdt i Sunflower Bicycle Valley den 23.-25. Oktober, cykler med Metropolitan Municipality Cycling Team-atleter, der forberedte sig til mesterskabet. Præsident Yüce har inviteret alle borgere til mesterskabskalenderen, der starter med åbningen af ​​Sakarya EXPO torsdag den 22. oktober.


Sakarya Metropolitan-borgmester Ekrem Yüce meddelte, at forberedelserne til verdensmesterskabet i mountainbike-maraton, der afholdes mellem 23. og 25. oktober i regi af formandskabet, er i gang. Borgmester Ekrem Yüce, der undersøgte de arbejder, der blev udført i Sunflower Bicycle Valley og kørte med atleterne i Metropolitan Municipality Cycling Team, sagde, at Sakarya EXPO også åbner torsdag den 22. oktober.

Borgere inviteret

Præsident Ekrem Yüce sagde, at de handler med de fineste detaljer for at fuldføre mesterskabet fejlfrit, ”Det er en meget speciel uge for vores by. I regi af vores formandskab afholder vi verdensmesterskabet på mountainbike-maraton den 23.-25. Oktober, som vores by er vært for. Samtidig forberedes vores EXPO-område, som vil bidrage til promoveringen af ​​Sakarya under mesterskabet. Vi betragter den mindste detalje for en storslået hosting. Hundredvis af verdensklasse atleter fra over 30 lande vil træde i mesterskabet. Jeg opfordrer alle vores borgere til at dele denne spænding fra nu af ”.

Pandemiske regler vil blive anvendt

Præsident Ekrem Yüce udtrykte, at de vil være vært for mesterskabet, der vil øge anerkendelsen af ​​Sakarya i verden, og som vil blive værdsat af cykelmyndighederne, og erklærede, at mesterskabet, hvor verdens øjne vil være i Sakarya, vil bidrage til at fremme byens naturlige og historiske skønheder. Understreger, at pandemireglerne vil blive anvendt strengt i marken, sagde præsident Yüce, at de nødvendige sundhedsforanstaltninger vil blive truffet indtil den sidste dag i mesterskabskalenderen, der starter med åbningen af ​​Sakarya EXPO.


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar