Forbindelsesvej koster 25 millioner lira åbnet i Kayseri

Forbindelsesvejen, der koster millioner lire i Kayseri, blev åbnet til service
Forbindelsesvejen, der koster millioner lire i Kayseri, blev åbnet til service

Bekir Yıldız Boulevard-City Hospital Interchange-North Ring Road Connection, 25. gren af ​​City Hospital Interchange, Osman Kavuncu Boulevard-Bekir Yıldız Boulevard Connection Road og Osman Kavuncu Boulevard, som blev bygget af Kayseri Metropolitan Municipality og kostede i alt 4 millioner TL. Åbningsceremonien for Free Zone Connection Road blev afholdt med entusiasme inden for rammerne af koronavirusforanstaltninger.


Bekir Yıldız Boulevard-City Hospital Interchange-North Ring Road Connection, 25. gren af ​​City Hospital Interchange, Osman Kavuncu Boulevard-Bekir Yıldız Boulevard Connection Road og Osman Kavuncu Boulevard, som blev bygget af Kayseri Metropolitan Municipality og kostede i alt 4 millioner TL. Åbningsceremonien for Free Zone Connection Road blev afholdt med entusiasme inden for rammerne af koronavirusforanstaltninger. Metropolitan borgmester Dr. Memduh Büyükkılıç gav gode nyheder om gode nyheder i sin tale ved åbningen.

Borgmesteren i Metropolitan Kommune, Dr. Ud over Memduh Büyükkılıç, vicegenerator for Kayseri Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, Develi District Governor Murat Duru, AK Party Provincial Formand incialaban Çopuroğlu, KAYU-rektor Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Melikgazi borgmester Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan borgmester Ahmet Çolakbayrakdar, Talas borgmester Mustafa Yalçın, Hacılar borgmester Bilal Özdoğan, Develi borgmester Mehmet Cabbar, Bünyan borgmester Özkan Altun, provinshelsedirektør Assoc. Dr. Ali Ramazan Benli og overlæge ved City Hospital Prof. Dr. İlhami Çelik og gæsterne deltog.

Efter et øjebliks stilhed og den tyrkiske nationalsang blev der set en kort reklamefilm om de investeringer, der blev taget i brug. Borgmesteren i Metropolitan Kommune, Dr. I sin tale ved ceremonien takkede Memduh Büyükkılıç præsident Recep Tayyip Erdoğan og sagde, at de er taknemmelige og sagde: ”Som læge takker jeg vores præsident, jeg takker Gud. Han gav os hospitalet med 600 senge, hvilket er en stolthed for os, og hvis alle senge bliver til en intensivseng, når det er nødvendigt i pandemiperioden. Vi lever velsignelserne ved denne solidaritet og enhed fra fortiden til fremtiden, vi siger ikke 'jeg', vi siger 'vi'. Vi fortsætter vores vej og omfavner vores 16 distriktsborgmænd. Vi ser fremad, vi ser på vores forretning, vi lytter til sladder. Der vil være mindre kritik, hvor der er handling, vi har altid vist viljen til at arbejde bedre ved at evaluere dem, og ingen bør tvivle på, at vi vil fortsætte med at gøre det ”.

"GODTGØRENDE FOR FOLK ER NUTTIG FOR FOLK"

I sin tale sagde borgmester Büyükkılıç “Det bedste af mennesker er tjeneren” og fortsatte: “De smukke mennesker i Kayseri har beskyttet vores team, vores filosofi og vores forståelse siden 1994. Vi fortsætter vores arbejde dag og nat for at bringe denne forståelse til live. Vi er i solidaritet med vores kære ministre, parlamentsmedlemmer og vores regering. Vores værdsatte præsident elsker os, elsker vores Kayseri, og vi elsker ham også, og ingen bør tvivle på, at vi fortsat vil beskytte dem hele tiden. Folkets gode er tjeneren, menneskets gode er den, der er gavnlig for mennesker. Vi tror på, at vi modtager patienternes bønner her. Jeg siger dig som neurolog. Hjernen er resistent over for iltmangel i 4 minutter og sukkerfri i 40 minutter. Bortset fra det, vil symptomerne koste vores liv. Vi taler om en undersøgelse, der vil give liv til og tjene et billede, hvor minutter betyder noget, på kortere tid ved direkte at komme ind på skadestuen. Kontinuitet i service er afgørende. Vi takker alle vores borgmestre. "

KAYSERİ SIGER 'VI ER HER' I ALLE OMRÅDER

Büyükkılıç understreger, at Kayseri har udviklet og blomstret med 4 universiteter, ”Det udvikler sig og bliver smukkere med vores organiserede industri og frizone, siger 'vi er her' inden for eksport, merværdi, handel, industri, kultur, uddannelse, kunst, turisme, gastronomi. vi er her, siger han. Kayseri, som er byen med gamle civilisationer med sine 6 tusind års kommerciel historie, er kendt som den uundværlige del af dette land, denne verden ”.

ALLE HOTELLER I KAYSERİ FYLDT

Apropos vinterturismemødet i Nevşehir i går sagde Büyükkılıç: ”Vi havde et effektivt møde med vores kendte guvernører i Nevşehir og vores interessenter inden for turisme der. Hvad er vores mål? I forbindelse med Cappadocia, for at give gevinst til dette land, for at bringe vores værdi som Erciyes til Cappadocia. Alle hoteller i Kayseri er fulde med forudbestillinger. Jeg underkaster mig dine oplysninger. Jeg håber, at denne vinterturisme vil være den største gevinst for os med vores praksis, som vi vil gøre med Allahs nåde uden at ignorere pandemiforholdene. Vi stræber efter at rette vores mangler og bringe dem til bedre punkter. Jeg vil gerne takke Mehmet Özhaseki, vores minister, han skabte et værk i verdensklasse med sine smukke værker med mere end 100 kilometer spor og 18 mekaniske faciliteter. Vi stræber også efter at fjerne manglerne, flytte dem til bedre point med nye tilføjelser og få vores by med marketingteknikker. Mens vi gør alle disse, skal vi have et transportnetværk ”.

Han gav ham gode nyheder

Præsident Memduh Büyükkılıç, der gav gode nyheder om de gode nyheder i sin tale ved ceremonien, fortsatte sine ord som følger: ”Jeg håber, at der vil blive afholdt en anden ceremoni her på lørdag. Grundlaget for sporvognen, der starter fra den 7-kilometer lange Belsin fra vores transportministerium og når vores terminal, City Hospital, Nuh Naci Yazgan University og KUMSmall, det største shoppingcenter i vores region, bliver lagt. Samtidig lægges fundamentet til terminalbygningen i vores lufthavn. Vi har to glæder sammen lørdag. Som du ved, er udbuddet af vores Recep Tayyip Erdogan National Garden blevet udført, værkerne er startet, vi vil arbejde for at lægge grunden der hos vores ansete minister for miljø og urbanisering, og ved at bringe alle disse skønheder til vores by stræber vi efter at gøre vores by mere beboelig, grønnere, grønnere og en by, som alle savner. Kayseri er en by med filantroper, inden vi kom her, lagde vi grundlaget for vores moske og Koran-kursus, som vil blive afholdt af vores velgørere med den ansete præsident for vores Melikgazi. Vi løber fra skønhed til skønhed, fra overflod til overflod, vi takker og elsker vores by. "

MEDDELELSE FØRSTE GANG: TALAS TRAM LINE TILBUD 30. DECEMBER

Büyükkılıç, der sagde 'Jeg annoncerer herfra for første gang', sagde i sin tale, ”Den 30. december afgiver vi også bud på vores 5.5 kilometer sporvogn fra Talas til Furkan Doğan Yurdum. Med andre ord forstås herfra, at vi opretter et sporvognnet, der når en længde på 48 kilometer ”.

DER ER 4 SÆRLIGE INVESTERINGER, DER LETTER TRANSPORTEN

Büyükkılıç gav også følgende oplysninger om de 4 forskellige veje, der blev åbnet i dag: “Vi korrigerede vores mangel for at forbinde vores 14 kilometer lange Bekir Yıldız Boulevard, startende fra Kocasinan Boulevard, til hovedarterien, der fører til Zafer Caddesi, det vil sige fra den nordlige ringvej til den frie zone. Vi implementerer vores 4-bane afgang og 3-bane ankomstvej. Vi har leveret en kontinuerlig, lysfri alternativ rute. Vores by er omgivet af veje i form af et netværk, og når dette kryds er afsluttet, kan vores folk og ambulancer nå City Hospital og vores nødsituation. En anden service er Free Zone, stoltheden i vores by, vores vigtige organisation. 3/4 og 1 procent af eksporten dækkes fra vores frizone. Hundredvis af fabrikker tjener som en produktionsbase der og bidrager til beskæftigelse, merværdi og valuta til vores land. På denne måde lavede vi hovedvejen til et udadvendt ansigt over byen i internationale standarder til liv med sin infrastruktur på 25 meter bred og 30 kilometer lang, hvilket gjorde det vores by værd. En anden alternativ måde er en 1 kilometer lang vej, der forbinder vores Bekir Yıldız Boulevard med Osman Kavuncu Boulevard lige ved siden af ​​vores sukkerfabrik. Dette var også vigtigt, da vi kom til vores sukkerfabrik i roetiden sidste år, sagde vores lastbilchauffører, 'Min præsident, vi forstyrrer trafikken i byen, vi er vanæret ved at stå ved lysene, vores belastning er urolig, hvad ville der ske, hvis du var en hjælper,' sagde vi 'nej' og Ali Hasdal. a, tak til holdet, vi gav instruktionen, vi implementerede den 3 kilometer lange vej. I vores by fortsætter lastbiler på deres vej uden at afbryde trafikken. Derudover er Keykubat National Garden og Keykubat Palace let tilgængelige. "

"VI HAR MULIGHEDER, KILDER OG BUDGET"

Borgmester Büyükkılıç, der sagde, at disse 4 åbninger, der indeholder alle disse skønheder, kostede 25 millioner TL med deres infrastruktur og udgifter, sagde: ”Vi takker Gud, vi klager ikke, vi har ressourcer, vi har et budget, vi har også vores bønner. Vi siger, at Allah gør os værdig til dig, lad ikke vores bønner mangle fra himlen, tag ikke vores flag fra stolpen, og hæv generationer, der beskytter det tyrkiske flag med halvmåne stjerner, deres hjemland, nation, religion og stat. "Vi fortsætter med at forberede en god fremtid for dem ved at stole på vores ungdom med vores værker, der giver Kayseri liv med sine museer, biblioteker og det sociale liv."

Som læge takkede præsident Büyükkılıç, der endnu en gang advarede om masker, afstand og renlighed, endelig YDA-gruppens formand Hüseyin Arslan for deres støtte til konstruktionen af ​​krydset med flere etager.

Vicegenerator for Kayseri Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar sagde, at Kayseri er en brandby, det er en af ​​de mest fremtrædende provinser med sin kultur, sundhed, turisme, filantroper, og borgmestrene har ydet meget værdifulde tjenester og givet deres taknemmelighed.

TAK TIL PRÆSIDENT BÜYÜKKILIÇ

City Hospital Overlæge Prof. Dr. İlhami Çelik erklærede, at han er stolt over at se, at dette kryds i flere etager, der blev bygget under ledelse af borgmesteren i Metropolitan Kommune Memduh Büyükkılıç, letter transporten af ​​hospitalet og udtrykte sin tak på vegne af alt personale og ansatte.

ÇOLAKBAYRAKDAR: VORES MEMDUH-PRÆSIDENT ER BÅDE TILBAGE OG STØTTE

Borgmester for Kocasinan Ahmet Çolakbayrakdar sagde i sin tale ved ceremonien: "Jeg takker vores borgmester Memduh under hans ledelse, under hans bror, han fungerer som en storebror for alle vores distriktsguvernører i centrum og i provinserne, og han støtter os også i at imødekomme behovene med hele sit team takket være vores manglende træning."

TO BYGGTE MOSKER BYGGES I BYSYGEHUS

Provinsmufti Prof. Dr. Efter Şahin Güvens bøn blev fire forskellige måder åbnet ved at skære båndet af protokollen. Ved afslutningen af ​​ceremonien, provinshelsedirektør Assoc. Ali Ramazan Benli og provinsmufti Güven gav den gode nyhed, at der skal bygges to separate moskeer til City Hospital.

Passagen blev lavet med klassiske biler dekoreret med tyrkiske flag ved krydset i flere etager, der blev taget i brug.


sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer