Salcano Sakarya Cycling Team vokser stærkere

salcano sakarya cykelteam bliver stærkere
salcano sakarya cykelteam bliver stærkere

Salcano Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Team styrker sit personale inden den nye sæson. Mens Metropolitan Municipality Cycling Team fortsatte med to navne i intern transfer, tilføjede det fem nye atleter til sine medarbejdere i ekstern transfer.


Salcano Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Team styrker sit personale inden den nye sæson. Metropolitan Municipality Cycling Team, der fik Continental Team-status efter ansøgningen til World Cycling Association, fortsatte med to navne i intern transfer og tilføjede fem nye atleter i ekstern transfer. Det blev anført, at nye navne vil blive inkluderet i personalet på Metropolitan Bicycle Team på kort tid, og et stærkt hold vil blive oprettet i cykelsæsonen i 2021.

5 navne, hvoraf 7 er nye

Metropolitan Belediyespor Club, transferstudierne blev delt som følger: ”Holdkaptajnen Mustafa Sayar og Tyrkiet, vi har fornyet vores kontrakt med Onur Balkan Champion-atleter. Vi har inkluderet Serdar Anıl Depe, der opnåede mange succeser i MTB-disciplinen, og Burak Abay og Batuhan Özgür, som er nationale atleter. Den erfarne racer Elchin Asadov fra Aserbajdsjan vil nu konkurrere om vores hold. Det sidste navn, som vores team hidtil har tilføjet sit personale, er Soner Akbaş fra den tyrkiske republik Nordcypern. Vores arbejde fortsætter. Vi vil fortsætte med at styrke vores personale. Vi ønsker succes til alle vores atleter, der vil træde for succes for vores hold, der vil konkurrere som et kontinentalt hold ”.


sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer