Şanlıurfa Metropolitan Vehicle Fleet bliver stærkere

sanliurfa buyuksehir køretøjsflåde bliver stærkere
sanliurfa buyuksehir køretøjsflåde bliver stærkere

Şanlıurfa Metropolitan Municipality tilføjede nye køretøjer købt til sin flåde til brug i offentlig transport, social bistand og handicapkoordineringstjenester.


Borgmesteren i Metropolitan Kommune, Zeynel Abidin Beyazgül, der introducerede de nye køretøjer købt i Metropolitan Municipality BELSAN A.Ş.

Borgmester i Metropolitan Kommune, Beyazgül, der har fortsat sine tjenester med princippet om redning og gennemsigtighedsstyring siden den dag, han tiltrådte, og som tog det som sin pligt at bidrage til landets økonomi, sagde: ”Gudskelov. "Vi er glade for at tilføje, lave og bygge noget nyt til vores kommune og vores by hver dag med støtte fra vores folk," sagde han.

PRÆSIDENT BEYAZGÜL: VI TJENER ŞANLIURFALIS MED VORES EGNE RESSOURCER

Formand Beyazgül sagde: ”Vi er glade for at inkludere i alt 12 køretøjer, 7 mini- og 3 store transit, der skal bruges i socialhjælp og handicappede tjenester, samt 22 busser, der er nødvendige især i pandemiperioden. Et af de spørgsmål, der har været udtrykt i lang tid, var at vores køretøjer manglede på nogle linjer. Selv deres antal blev udtalt meget. Naturligvis er vi nødt til at tage færre passagerer i pandemiperioden. Af denne grund er antallet af stående passagerer også faldende. På grund af det faldende antal passagerer er vores busbehov opstået. Som Metropolitan Municipality tilføjede vi nogle busser til vores flåde. Vi lejede køretøjer indtil i dag. Som du ved, stiger lejepriserne dog betydeligt. Vi bruger nu vores egen ejendom. I perioden med socialhjælp og pandemier arbejder vores venner i socialhjælp flittigt dag og nat. Jeg takker dig her, og de udfører deres pligter på den bedst mulige måde. Vores koordinationscenter for handicappede er på samme måde. I går var vi her for at åbne et sted i Eyyübiye, i dag tog vi vores busser og viste os for vores folk. Gudskelov, vi tilføjer, gør og bygger noget nyt til vores kommune og vores by hver dag med støtte fra vores folk, ”sagde han.

Mahmut Kırıkçı, generalsekretær for Metropolitan Kommune, M.Şefik Bakay, formand for Union of Trademen and Craftsman Chambers, ŞUSKİ General Manager Muhammed Sait Güllüoğlu, viceborgmester for Metropolitan Municipality Council Ahmet Kaytan og relaterede administrative chefer deltog i køretøjspræsentationen, der blev afholdt i garagen til BELSAN A.Ş


sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer