Bilnet-skoler blev hovedsponsor for Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race

bilnet skoler bodrum halikarnas granfondo blev hovedsponsor for det internationale cykelvejsløb
bilnet skoler bodrum halikarnas granfondo blev hovedsponsor for det internationale cykelvejsløb

Bilnet Schools, der bæredygtigt øger sin støtte til sport og atleter, blev hovedsponsor for Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race. Bilnet Schools General Manager Zehra Sağ, KARYA GSK-præsident, den tyrkiske cykelfederationsrepræsentant H. İlker Cömert deltog i underskriftsceremonien, der blev afholdt på Bilnet Schools Bodrum Campus.Bilnet skoler Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race med hovedsponsorering af Bilnet skoler; I regi af det tyrkiske cykelforbund med støtte fra Bodrum District Governorship og Bodrum Municipality afholdes det af Muğla Karya Youth Sports Club Association den 23. maj 2021. Bilnet Schools General Manager Zehra Sağ, KARYA GSK President, Turkish Cycling Federation Representative H. İlker Cömert, Bodrum Bilnet High Schools Manager Filiz Şen og Bodrum Bilnet Primary and Secondary School Principal Merve Keser, de vigtigste sponsorforhold blev bestemt ved underskrivelsesceremonien afholdt den Onsdag den 28. april og officielle underskrifter blev foretaget.

Bilnet Schools International Bodrum Halicarnas Granfondo Cykeltur, der finder sted på Bodrum-halvøen på 2 ruter, kort og lang bane, afholdes i 10 kategorier i alt fra 20 forskellige alderskategorier for kvinder og mænd. Det forventes, at mere end 30 konkurrenter fra forskellige lande i Europa, især fra kategorien mestere over 1000, vil deltage i løbet.

Zehra Sağ: "Med den aftale, vi har indgået, fuld støtte til sport!"

Bilnet Schools, der har fungeret som det andet skolemærke fra Bilfen Group of Companies i 4 år, sponsorerede det naturvenlige åbne langvejscykelløb Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race med det formål at støtte sport og atleter. Bilnet Schools General Manager Zehra Sağ sagde, at som Bilnet Schools, som fortsætter sine aktiviteter med næsten 50 tusind studerende på 10 skoler, sigter de mod at støtte både deres elever og alle, der har en passion for sport med dette sponsorat, og at de altid giver fuld støtte til sport og atleter. Vi er glade for at arbejde sammen i år med Granfondo-organisationen, der er vært for og støtter cykelracere. Som Bilnet-skoler er vi en uddannelsesinstitution, der har til formål at uddanne vores studerende på sociale, kulturelle og sportslige områder såvel som deres akademiske uddannelse. Til dette formål er det meget vigtigt for os at deltage i sådanne organisationer med vores mission om at støtte sport og atleter. " sagde.

Ret; ”Som Bilnet-skoler stræber vi efter at øge bevidstheden om sport for alle vores studerende som personer med sportsvaner i de senere stadier af deres liv. Mens vi tilbyder stipendier til unge nationale atleter i vores skoler, forbereder vi vores studerende til både nationale og internationale konkurrencer under vejledning af vores ekspertgrenlærere. Når vi er opmærksomme på kravene i den informationsalder, vi er i, og altid følger det, bærer vi ansvaret for at opdrage personer, der er villige, ukuelige, disciplinerede, gentleman, åbne for udvikling og læring. Vi ved og bryr os om, at den bedste måde at gøre dette på er ved at få sportsbevidsthed. I denne forstand har vi en holistisk tilgang til at forberede vores studerende på livet ved at fokusere på at udvikle alle aspekter af dem. " sagde han.

H. İlker Cömert: "Vi er glade og stolte"

Om, at Bodrum er vært for en Granfondo for første gang og er meget stolt over, at dette løb er støttet af et skolemærke, sagde H. İlker Cömert, præsident for KARYA GSK og repræsentant for det tyrkiske cykelforbund, ”Som vores hovedsponsor for Bilnet skoler i Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race, de gav os en stor støtte. Bilnet-skolernes bidrag til at afholde dette løb i Bodrum er meget vigtigt og meget vigtigt for os. Et andet vigtigt emne for os er, at det var en kilde til stolthed for os at blive sponsoreret af en uddannelsesinstitution, der har gjort sig bemærket i Tyrkiet med sin disciplin og arbejdsteknikker. Jeg vil gerne takke vores skoleledere og ledelse. " sagde.

Gavmild; ”På et tidspunkt, hvor pandemien stadig er på, er det den mest behagelige cykel, der kan praktiseres udendørs, væk fra kontakt. Vi håber stadig, at vi med succes vil organisere Bilnet Schools Bodrum Halikarnas Granfondo International Bicycle Road Race, som er en miljø- og sundhedsvenlig sport ved at tage alle vores forholdsregler. " Han talte i formen.

Armin

sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar