Nye investeringer i Erciyes Skicenter

Nye investeringer i Erciyes Skicenter
Nye investeringer i Erciyes Skicenter
Tilmeld  


Kayseri Metropolitan Kommunes borgmester Dr. Memduh Büyükkılıç undersøgte konstruktionen af ​​den nybyggede cafe og skiudstyrsbutikker i Erciyes Skicenter og andre værker og besøgte håndværkerne. Præsident Büyükkılıç udtalte, at de sigter mod at bringe potentialet i Kayseri og Erciyes videre og i denne sammenhæng nye faciliteter kazanudtalte, at de gjorde.

Metropolitan kommunes generalsekretær Hüseyin Beyhan, vicegeneralsekretær Hamdi Elcuman, Erciyes A.Ş. Murat Cahid Cıngı, formand for bestyrelsen, Ahmet Şeref Bahçecioğlu, leder af afdelingen for studier og projekter, og Salih Özgöncü, leder af afdelingen for kultur og sociale anliggender.

"Vores bestræbelser på at imødekomme behovene fra VERDENSMÆRKET ERCIYES FORTSÆTTER"

Metropolitan borgmester Dr. I en erklæring om sine kontakter på Erciyes Ski Center, udtalte Memduh Büyükkılıç, at hans bestræbelser på at imødekomme Erciyes behov og fjerne dens mangler fortsætter, og sagde:

"Som et verdensmærke fortsætter vores Erciyes vores bestræbelser på at imødekomme dets behov og eliminere dets mangler. Et skisportssted af international standard, vi takker især vores præsident, Haseki. Her bygger vi naturligvis 18 mekaniske anlæg, hvoraf det 19. er nyt. Derudover er der 32 skispor og 102 kilometer skispor. For at imødekomme behovene her på internationalt niveau, bliver der lavet 6 tilføjelser til vores butikker med nye cafeer, nye skiudstyrs forsyningspladser, og de er ved at blive færdige. Derudover er vores Ski Academy Center blevet bragt i stand til at tjene som vores Spor A.Ş. vil opdrage vores børn. Den konstruktion er færdig. Igen, udover alle disse, er 3 af vores nye hoteller taget i brug i denne sæson, og byggeriet af 3 hoteller fortsætter.”

RING FRA BÜYÜKKILIÇ TIL OPERATORER, DER VENTER PÅ HOTELLANDET

Büyükkılıç kaldte også på de operatører, der havde købt en grund for at bygge et hotel i Erciyes Ski Center før og endnu ikke har påbegyndt byggearbejdet, og sagde: "De retslige processer åbnede vi for at minde vores venner om, der købte jorden og lod den stå inaktiv på en måde, fortsætter også. Vi minder ham også om. Hvis de tegner et projekt og lægger fundamentet, giver jeg her udtryk for, at vi nemt vil gennemgå processen omkring den sag. Som sagt er vores mål at etablere faciliteter her. kazanog at reagere på potentialet i Erciyes”.

"VI UDTRYKKER IKKE KAYSERİ KUN SOM ET SKI CENTER"

Borgmester Büyükkılıç understregede, at de ikke beskriver Kayseri som et rent skisportssted:

"Som du ved, fortsætter vores passagerpotentiale med at komme til vores by, især til vores skisportssted, med charterflyvninger fra udlandet, især fra Rusland, Polen, Ukraine, Tjekkiet og Hviderusland. De kommer højst sandsynligt fra Latinamerika i år. Jeg vil også gerne minde jer om vores turistpotentiale, som vil skabe en destination kombineret med Cappadocia. Vi beskriver ikke Kayseri som et rent skisportssted. Vi ønsker ikke, at vores Erciyes skal passe i fire måneder som denne. Sammen med vores High Altitude Center fortsætter vi vores bestræbelser på at give muligheder for højlandsturisme og andre aktiviteter her. Vores High Altitude Center er allerede begyndt at få stor påskønnelse både herhjemme og i udlandet. Igen bygger vi yderligere 6 faciliteter og fodboldbaner for at imødekomme behovene her. Vi har også tennisbaner. Ud over dette fortsætter vores arbejde hurtigt med logikken i at skabe et andet center med vores indendørs swimmingpool i olympiske standarder, vores fitnesscenter, gymnastikbaner og fitnesscentre, samt vores hotelplanlægning der. Med alle disse smukke udviklinger ønsker jeg at føre potentialet i vores Kayseri videre, at være medvirkende til en bedre mindehøjtidelighed for vores by, at gøre denne smukke by, som er et industrielt og kommercielt centrum, til at blive husket med sin historiske, kulturelle og andet turismepotentiale."

“GASTRONOMI ER VORES MUST HAVE”

Præsident Büyükkılıç beskrev gastronomiværdier som uundværlige og erklærede, at de vil fortsætte med at arbejde i denne retning, "Udover alle disse er forskellige civilisationer vores sine qua non. kazanJeg vil gerne minde vores venner om, at vores gæster ikke bør ignorere vores funktioner og skønheder inden for gastronomi. Jeg ønsker dig held og lykke med dette arbejde. Forhåbentlig finder vores virksomheder, der passer til ånden og naturen i vores Kayseri, sted her med udbudsmetoden, og de vil reagere på dette smukke behov. Dette er en by af mærker, og selvfølgelig gør vores Erciyes, som bærer mærkerne i sin krop, det til et mærke, ikke kun med sine pølser, pastrami og ravioli, men med logikken 'vi er der' på alle områder , men jeg siger det, fordi det fortjener det. Jeg håber ikke at stoppe, jeg siger, fortsæt med at løbe," sagde han. Præsident Büyükkılıç mødtes også med lokale og udenlandske turister under sit besøg hos håndværkerne i Erciyes. sohbet Han.

Rail Industry Show Armin sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar