Sidste sæson besøgte 2 millioner besøgende Erciyes Ski Center

Sidste sæson besøgte millioner besøgende Erciyes Ski Center
Sidste sæson besøgte 2 millioner besøgende Erciyes Ski Center

Præsident Büyükkılıç understregede, at omkring 2 millioner besøgende besøgte Erciyes Ski Centre sidste sæson, og en handelsvolumen på cirka 100 millioner euro blev skabt.

Kayseri Metropolitan Kommunes borgmester Dr. Memduh Büyükkılıç holdt et møde med sit personale om forberedelserne til sæsonen 2022-2023 i Erciyes Ski Center, et af de vigtigste skicentre i Tyrkiet og i verden, som afsluttede vintersæsonen.

Formand Büyükkılıç, generalsekretær Hüseyin Beyhan, vicegeneralsekretær Hamdi Elcuman, Ali Hasdal, Erciyes A.Ş. På mødet med deltagelse af bestyrelsesformanden, Murat Cahid Cıngı og de relevante afdelingsledere, blev undersøgelserne relateret til Erciyes Ski Center diskuteret.

Præsident Büyükkılıç, som afgav en erklæring på mødet i formandskabets mødesal, udtalte, at de evaluerede forberedelserne af Erciyes Ski Center, som er et sikkert center efter internationale standarder, til sæsonen 2022-2023.

Et sådant arbejde blev givet til AK-partiets næstformand Mehmet Özhaseki. kazanPræsident Büyükkılıç, som takkede ham for hans opmærksomhed, sagde: "Ud over de undersøgelser, der er udført i de foregående år, har vi vist viljen til at blive en stilling, der hæver standarden for Erciyes Ski Center og reagerer på forventningerne med investeringer og arbejder, der vil opfylde behovene. Først og fremmest sådan et arbejde for vores by. kazanVi vil gerne takke vores meget ærede minister Mehmet Özhaseki for hans Faktisk er det nu det eneste skisportssted i verden, der har gjort sig bemærket med det arbejde, der er udført her."

100 MILLIONER EURO HANDELSVOLUMEN OG 2 MILLIONER BESØGENDE

Büyükkılıç understregede, at et handelsvolumen på cirka 2021 millioner euro blev realiseret i vintersæsonen 2022-100, sagde Büyükkılıç: "På samme tid vil vi med High Altitude Center-værket også give mulighed for at organisere lejre ikke kun for vinterturisme , men også til individuelle og gruppesportsgrene om sommeren og andre sæsoner.Vi stræber efter at fejre vores Erciyes. Vi fortalte vores by og land, at en handelsvolumen på cirka 100 millioner euro blev dannet i den sidste sæson. kazanVi har fastslået, at 2 millioner besøgende besøger vores Erciyes Ski Center," sagde han.

“VORES FLAMMESKIP AF KAYSERİ”

Præsident Büyükkılıç, der beskrev arbejdet udført i og omkring Erciyes Ski Center som Kayseri's flagskib, sagde: "Som det vil blive husket før, kom vores turister fra lande som Rusland, Ukraine, Tjekkiet, Hviderusland og Polen med charterflyvninger . På grund af det faktum, at det er virkelig højt niveau som standard, fortsætter undersøgelser hurtigt på hold fra andre lande, der ønsker at campere i vores by til skiformål eller for at drage fordel af High Altitude Camping Center. Tak til vores team for deres hårde arbejde. Forhåbentlig vil et sådant turismeorienteret arbejde, som vi beskriver som flagskibet for vores Kayseri, være en stor fordel for både vores Cappadocia-region, vores by og vores land. kazanJeg vil gerne dele, hvad jeg vil give."

Lignende annoncer

Vær den første til at kommentere

Yorumlar