Bereket Foreningen annoncerer Vacip-offerdonationsgebyr

Bereket Foreningen annoncerer Vacip-offerdonationsgebyr
Bereket Foreningen annoncerer Vacip-offerdonationsgebyr

Siden stiftelsen har Foreningen Bereket, der året igennem har arbejdet med aktiviteter som iftar og maddonationer samt påklædning af forældreløse børn, smøget ærmerne op for aktiviteterne i den indenlandske og udenlandske Vacip Sacrifice organisation, med bl.a. samme tilgang til offeret.

Bereket Foreningen annoncerer offerdonationsgebyr

Offerdonation 2023 Bereket Association, som vil organisere Vajib Sacrifice Organisationer i 21 lande, hovedsageligt i landet, inden for organisationens rammer, fremskyndede Vacip Sacrifice Organisationens kampagne med sloganet "Sacrifice to Brotherhood" og annoncerede den udenlandske aktiekurs på 1850 TL og det udenlandske får- og gedeofferdonationsgebyr på 2200 TL.

Donationer er lavet med bevidsthed om tilbedelse

Ifølge foreningens opgørelse foretager Foreningen Bereket, som har udført sine humanitære hjælpeaktiviteter i mere end 15 år, sine indkøb i den region, hvor ofringen vil blive foretaget, under opsyn af eget personale, v.h.t. det frivillige og autoriserede personale, det har sendt til regionen under Vacip Sacrifice Organisation, ved at udvælge de dyr, der kvalificeres som ofring måneder i forvejen, under kontrol af en dyrlæge. Fra den første dag af Eid al-Fitr var det sagde, at mens man udfører slagte- og distributionsprocesserne i overensstemmelse med de klimatiske forhold i regionen, ved at observere islamiske følsomheder med bevidsthed og bevidsthed om tilbedelse, sendes videoerne af de slagtede ofre privat til velgørerne.

Ofrene bliver leveret til dem, der virkelig har brug for det

I mange år har det afrikanske kontinent måttet kæmpe med fattigdom og kriser på grund af forskellige vanskeligheder, underernæring, knaphed på vandressourcer, krige og interne konflikter. offerdonation Med sine aktiviteter leverer det qurban-donationer til befolkningen i regionen, som har svært ved at få adgang til kvalificeret mad, især til familier i nød, fattige og forældreløse børn, og til børn, der bor i madrasaher og børnehjem.

Sender videoer

Som hvert år følger foreningsledelsen i år, der sender det ansvarlige personale til de regioner, hvor den opererer inden for rammerne af Vacip Sacrifice-organisationen, ofrenes skæring, nedbrydning og fordelingsmomenter af personale og frivillige i foreningen. Samtidig med at de sikrer, at de når deres destination, sender den ofrenes skræddersyede videoer til deres donorer.

Pålidelig online donation

I redegørelsen afgivet af foreningens ledelse, gennem året votive offerdoner alle qurban-donationsfonde, især aqiqa qurban-donationen. De vil være i stand til at give donationer via EFT og postanvisning til de relevante bankkonti på hjemmesiden for cornucopia.org.tr online fra Bereket Association-centre ved at ringe til telefonnummeret 0 212 809 66 27 XNUMX, amen.

Günceleme: 25/05/2023 17:58

Lignende annoncer