Dynamic Crossroads Implementation i Ordu

Dynamic Crossroads Implementation i Ordu
Dynamic Crossroads Implementation i Ordu

De undersøgelser af krydsningsarrangementet, der blev indledt for at forhindre trafikbelastning i Ordu, fortsætter.


Ordu Metropolitan Municipality, der tidligere har udført krydsningsarbejder på mange punkter og har givet en synlig lettelse i trafikken med disse værker, har for nylig afsluttet udvidelses- og renoveringsarbejdet, der blev iværksat ved (Yeni Mahalle) Fındıklı Junction og sat det i drift.

"ALLE SKÆRBAR I ALTINORDU FORNYES"

Coşkun Alp, generalsekretær for Ordu Metropolitan Kommune, sagde: ”Som Ordu Metropolitan Municipality begyndte vi at organisere arbejder i kryds i hele distriktet for at minimere trafikbelastningen i vores distrikt og sikre komfortable rejser for vores borgere. Inden for rammerne af de arbejder, der udføres af Metropolitan Municipality Public Transport Department, blev der foretaget arrangementer i krydsene Municipal Junction, Sivas Junction, Russian Market Junction, Mevlana Junction og Dörtyol. Endelig afsluttede vi arrangementet i (Yeni Mahalle) Fındıklı Junction inden for 3 dage og tog det i brug. Med dette fornyede krydsningsarbejde afsluttede vi arrangementet på 6 kryds i vores by og gav stor lettelse i bytransport. Endelig vil vi med det arbejde, vi vil udføre i Port Junction, renovere og modernisere alle krydsene i Altınordu, ”sagde han.

"VI GÅR TIL ANVENDELSEN AF DYNAMISK SKÆRING"

Om, at de skifter til "Dynamic Intersection" -applikationen i Altınordu-distriktet efter krydsningsarrangementet fungerer, sagde Alp: "Efter det sidste arbejde med skæringsarrangement, vi vil udføre i Altınordu-distriktet, skifter vi til" Dynamic Intersection "-applikationen. Med denne applikation forhindrer vi trafiktæthed. Derudover minimeres ventetiden for vores chauffører ved lysene med det dynamiske krydsapplikation. Jeg håber, at disse værker vil være gavnlige for vores by og distrikter ”.chat


Vær den første til at kommentere

Yorumlar