Projekter, der gør livet lettere i Kocaeli vedvarende

projekter, der gør livet lettere
projekter, der gør livet lettere

Union of Municipalities of Marmara og Kocaeli Mayor Assoc. Dr. Tahir Büyükakın, Hasan Gemici Sports Hall indgang og den resterende del af vejen mellem byen Kartepe Çuhane vil dreje dobbeltvejen Salim Dervişoğlu Street undersøgte den seneste status for byggeri. 42 Huse mellem gågaden og İlkadım-broen 850-meterafsnittet af projektet åbnede som dobbelt opmærksomhed på den fineste detalje og overvågede borgmesteren Büyükakın Metropolitan Kommunes generalsekretær Balamir Gündoğdu, vicegeneralsekretær Mustafa Altay, videnskabsafdelings præsident Ayşegül Yalçınkaya, Have- og grønne områder, afdelingsleder Cenan Turan og teknisk personale blev ledsaget. Præsident Büyükakın gennemgår, "Borgere vil fortsætte med at gøre livet lettere projekter," sagde han.

“VI SVARER TIL ARBEJDSFORVENTNING MED MEGET ARBEJDE”

Præsident Büyükakın, der også undersøgte forbindelsesvejen til Salim Dervişoğlu-gaden til grøntsager- og frugtmarkedet og opførelsen af ​​floden, der ledsagede ham, modtog en detaljeret præsentation af projektet. Efter overførsel af trafik til den nyoprettede vej i retning af Köseköy, der kontrollerer produktionen af ​​overbygning og fortov, overvågede Büyükakın produktionen af ​​retning af Istanbul efter overførslen af ​​denne vej. Borgmester Büyükakın, der også kontrollerer produktionen af ​​smedejern på væggen med sin midterste tilflugtsanlæg, sagde: Vi har en stor indsats for at returnere alle vores ressourcer i vores land og vores by som en service til vores folk ”.

“VI TAGER TRIN I HVER MILJE FOR EN MERE LEVERBY”

”Vi er altid i marken og i vores mennesker,” svarer han på forventningerne til borgernes Happy City Kocaeli, der siger, at de samarbejder med Kocaeli Mayor Assoc. Dr. Tahir Büyükakın, ”Vi værdsætter kravene og forslagene fra vores borgere. Vi tager skridt på alle områder for en by, der gør livet lettere og mere leveligt. Salim Dervişoğlu Caddesi er et af disse projekter. Når dette dobbeltvej arbejde er afsluttet, vil vi levere en meget vigtig og værdifuld service til vores by. Som hovedstadskommune vil vi producere, arbejde og fortsætte med at levere tjenester, der giver vores mennesker lykke i vores by

Railway News Search

Vær den første til at kommentere

Yorumlar