TCDD vicegeneraldirektør Kazancıoğlu er i Batman for Raybus

tcdd generalassistent Kazancioglu i solen til raybus
tcdd generalassistent Kazancioglu i solen til raybus

Rektor ved Batman University Dr. Efter at Aydın Durmuş leverede vej- og broforespørgselsfilen på Batman-Savur Highway-ruten til ministeren for transport og infrastruktur Adil Karaismailoğlu, TCDD Transport vicegeneraldirektør F. Şinasi Kazancıoğlu, med hans ledsagende team, både Batman-Savur Highway og minister Karaismailoğlu i Batman. kom til Batman for at udføre feltundersøgelser for raybus, som han gav gode nyheder.


Vicegeneraldirektør Kazancıoğlu, der besøgte rektor Durmuş på sit kontor, sagde, at de kom til Batman i tråd med instrukser fra minister Karaismailoğlu.

Karaismailoğlu sagde, at de kom til feltundersøgelse, "jeg håber, det vil være godt for Batman."

Rektor, der udtrykte sin tilfredshed med, at Batmans anmodninger blev fundet på kort tid, fremlagde rektor prof. Dr. På den anden side sagde Durmuş: ”Vi vil gerne takke vores minister for at tildele hans autoriserede venner til vores by på meget kort tid for at imødekomme Batmans krav. Vejen mellem Batman og Savur vil virkelig ændre skæbnet for vores universitet og vores by. Denne bro forkortes mellem Batman og Mardin såvel som mellem Batman og Diyarbakır. Derudover etableres det i West Raman i 2. OIZ. Med denne bro vil produkter med stor merværdi, der skal produceres i vores OIZ, meget let nå vores nabolande, Syrien, Irak og Iran. ”

Rektor Durmuş understregede, at den raybus, han gav under sit besøg, vil ændre byens skæbne. .

Under besøget præsenterede vicegeneraldirektør Kazancıoğlu en model af højhastighedstoget indstillet til rektor Durmuş og præsenterede en plakat til rektor Durmuş Kazancıoğlu.

Rektor ved Batman University Dr. Efter at Aydın Durmuş leverede vej- og broforespørgselsfilen på Batman-Savur Highway-ruten til ministeren for transport og infrastruktur Adil Karaismailoğlu, TCDD Transport vicegeneraldirektør F. Şinasi Kazancıoğlu, med hans ledsagende team, både Batman-Savur Highway og minister Karaismailoğlu i Batman. kom til Batman for at udføre feltundersøgelser for raybus, som han gav gode nyheder.

Vicegeneraldirektør Kazancıoğlu, der besøgte rektor Durmuş på sit kontor, sagde, at de kom til Batman i tråd med instrukser fra minister Karaismailoğlu.

Karaismailoğlu sagde, at de kom til feltundersøgelse, "jeg håber, det vil være godt for Batman."

Rektor, der udtrykte sin tilfredshed med, at Batmans anmodninger blev fundet på kort tid, fremlagde rektor prof. Dr. På den anden side sagde Durmuş: ”Vi vil gerne takke vores minister for at tildele hans autoriserede venner til vores by på meget kort tid for at imødekomme Batmans krav. Vejen mellem Batman og Savur vil virkelig ændre skæbnet for vores universitet og vores by. Denne bro forkortes mellem Batman og Mardin såvel som mellem Batman og Diyarbakır. Derudover etableres det i West Raman i 2. OIZ. Med denne bro vil produkter med stor merværdi, der skal produceres i vores OIZ, meget let nå vores nabolande, Syrien, Irak og Iran. ”

Rektor Durmuş understregede, at den raybus, han gav under sit besøg, vil ændre byens skæbne. .

Under besøget præsenterede vicegeneraldirektør Kazancıoğlu en model af højhastighedstoget indstillet til rektor Durmuş og præsenterede en plakat til rektor Durmuş Kazancıoğlu.chat


Vær den første til at kommentere

Yorumlar