Sæsonbestemte forberedelser Fortsæt ved Yedikuyular Ski Center

Sæsonbestemte forberedelser fortsætter på Yedikuyular skisportssted
Sæsonbestemte forberedelser fortsætter på Yedikuyular skisportssted

Borgmester Güngör sagde, at vejudvidelse, bedesten og bungalowhusarbejder fortsætter hurtigt i Yedikuyular-regionen, "Jeg ønsker vores arbejde på Yedikuyular Ski Center, som er et vigtigt vinterturismecenter i vores by og regionen," sagde han.


Hayrettin Güngör, borgmester i Kahramanmaraş Metropolitan Municipality, erklærede, at sæsonforberedelserne fortsætter uafbrudt på Yedikuyular Ski Center. Med det arbejde, der udføres af Institut for Videnskab, er udvidelsen af ​​arterierne, der når regionen, og opførelsen af ​​bedesten i det område, hvor skicentret ligger, afsluttet. Formand Güngör sagde: ”Vi udfører et feberagtigt arbejde i regionen. Vores hold fortsætter deres sæsonforberedelser intenst ”.

Bedesten og bungalowhuse

Borgmester Güngör erklærede, at ud over vejudvidelse og bedesten-opførelse, vil der blive leveret indkvarteringstjenester for første gang i regionen og sagde: ”Vores lokale udvidelsesarbejder fortsætter på arterien, der giver adgang til vores Yedikuyular Ski Center. Vi bygger også en overdækket basar i regionen, hvor de salgshuse vi bestilte sidste år. Vi er kommet til en ende i dette arbejde. For første gang i år vil vi give besøgende indkvartering i vores skicenter. Vi har afsluttet vores infrastruktur for drikkevand og kloakering. 25 bungalowhusbyggerier afsluttes også hurtigt ”.

Skovrejsning sker også

Güngör angav, at de også har iværksat skovrejsning i regionen, ”Vores hold fortsætter med at plante 100 enebærtræer i vores Yedikuyular Ski Center. Jeg håber, at vi i år vil hæve standarderne for vores Yedikuyular Ski Center med bedesten og bungalowhuse. "Jeg ønsker held og lykke til vores arbejde på Yedikuyular Ski Center, som er et vigtigt vinterturismecenter i vores by og regionen."


sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer