Ordu underskriver en første i Sortehavet med varmluftballon-turisme

hær brød ny grund i Sortehavet med luftballonsturisme
hær brød ny grund i Sortehavet med luftballonsturisme

Borgmester i Ordu Metropolitan Municipality, der underskrev studier for at øge provinsens brandværdi ved at give Ordu en ny identitet. Mehmet Hilmi Güler brød ny grund i Sortehavet med varmluftballonturisme.


Ordu Metropolitan Municipality, der for første gang udførte ballonflyvningsforsøg på Aybastı Perşembe Plateau, berømt for sine bøjninger, udførte også en testflyvning i Altınordu-himlen.

Præsident Güler blev værdsat for at bringe luftballonen, som på kort tid fik bred dækning i nationale og lokale medier, til Ordu.

"VI VIL INNFØRE SKØNHEDEN I VORES BY TIL HELE VERDEN"

Ordu Metropolitan borgmester Dr. Mehmet Hilmi Güler sagde, at de ønskede at introducere hele Ordu's skønhed for verden med det udførte arbejde. Præsident Güler fortsatte sin tale som følger:

”Vi vil introducere skønheden i vores Ordu og Sortehavet for hele verden. Derfor forsøger vi at skabe nye felter, der både vil fremme vores Ordu og udvikle nye forretningsmuligheder og turisme med nye alternative turistsystemer. Derfor ønsker vi efter Aybastı-plateauet at bruge denne storslåede skønhed på Altınordu-kysten til at promovere vores by. Dette er en fantastisk mulighed. Efter Kappadokien gør vi dette i Ordu. Jeg håber, det får gode resultater. Vores Aybastı-plateau var meget berømt for sine slynger, oddere, ferskvandsmuslinger og kanosejlads. Nu laver vi dette skønhedsur med balloner. Vi så vores strande fra landet, så begyndte vi at sejle fra havet med skibe. Nu vil vi bringe disse skønheder under verdens opmærksomhed med balloner. Således vil vi forsøge at tiltrække flere turister ved at promovere mere ”

Flyvningerne planlagt af Metropolitan Municipality turistselskab ORTUR A.Ş. har til formål at yde betydelige bidrag til turismen i regionen.


sohbet

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer