Tyrkiets Mersin Metropolitan Kommune Transport Ingeniører første Indviet

Transport ingeniører først begyndte opgaven med turkiyenin hovedstadsområdet mersin'de
Transport ingeniører først begyndte opgaven med turkiyenin hovedstadsområdet mersin'de

Mersin Metropolitan Municipality har realiseret en første blandt kommunerne for at optimere byens transportplan og orden. Transport Engineering og Civil Engineering, som er en nyetableret sub-filialer i Tyrkiet, gav de første kandidater af en bestemt branche.


Mersin Metropolitan Kommune, Tyrkiet Buser Aydemir, Mehmet ingeniører og forskere med den første transport Agca har bragt håb til kommunen. Videnskabelig og teknologisk forskning i Tyrkiet (TUBITAK) uddeler unge ingeniører, ved at handle i metropolerne, vil byen bruge den tekniske viden og færdigheder.

En første blandt kommunerne

Ersan Topçuoğlu, leder af transportafdelingen, udtrykte sin tilfredshed med, at prisvindende ingeniører er en del af Metropolitan Municipality. I denne forstand havde vi undersøgelser om venner, som vi troede ville være meget nyttige for os. To unge venner, der søgte til os, var Buse Aydemir og Mehmet Umut Ağca. Ifølge vores undersøgelse af kommuner i Tyrkiet såvel som den første i en 'transport ingeniørers titel for at gøre vores by transport planen og Transport Department at drage fordel af det maksimale niveau, at vi begyndte at arbejde vores venner. Efter en vellykket afslutning på skolen i konkurrencen blev åbnet i Tyrkiet TUBITAK 'Intelligente byer og Transport' ved at indtaste en grad relateret til emnet, tage den tredje præmie blev ophidset. Da vi sendte denne sag til vores borgmester Vahap Seçer, så han også positiv ud. Jeg er meget glad som institutleder. Jeg ønsker vores venner held og lykke til vores by og kommune. Jeg tror, ​​at vi vil lave smukke projekter. ”

To TUBITAK prisbelønnede transportingeniører vil arbejde for bytransport

Mehmet Alim Umut Ağca, der understregede betydningen af ​​transportingeniør for første gang på bachelorniveau, sagde: tan Efter at vores afdeling blev etableret, deltog vi i mange konferencer og konkurrencer om transport, og vi gennemførte aktiviteter for at annoncere vores afdeling og for at introducere os selv. Dette har fordele for os. Vores skole har skabt muligheden for at arbejde, mens vi studerer, især ved at involvere os i forskellige projekter og forskellige planer. Vi sluttede os til TÜBİTAK om 'Smart Cities and Transportation'. Da vi deltog i dette projekt, var vi det eneste projekt, der modtog en grad i transport. Jeg vil sige, at der virkelig er kvalificerede mennesker i transport. Der er i øjeblikket 38 kandidater i vores afdeling, transport ingeniør i Tyrkiet. Begge disse er i Mersin Metropolitan Municipality ”.

Orum vil jeg gerne takke Metropolitan Municipality for den betydning, den tillægger fortjeneste ”

Udtrykt sin tilfredshed med at oprette en kommune for første gang ved at få en transportingeniør og ønske at give et eksempel til dette, fortsatte Ağca: ”Vi stødte på mange forskellige ting i processen med at få et job, fordi vi ønskede at være et eksempel som den fremtidige transportingeniør. Jeg har lavet praktikpladser i kommunen før, og i forskellige arbejder havde jeg praktikpladser i udbud hos private virksomheder. Så min motivation for at være barn her er meget høj. Fordi jeg kendte dit syn, og jeg så, hvad du kunne gøre, hvad du kunne gøre. Jeg håber, at jeg fortsat vil arbejde effektivt for denne vision og vise et eksemplarisk arbejde både for vores kommune og vores mennesker og for fremtidige mennesker, der vil arbejde i min egen afdeling. Im

Ilk Den første kommune i kommunerne, der værdsætter transportingeniører ”

Buser Aydemir, den første transport i Tyrkiet, fordi det er en af ​​de ingeniører og en del af verden sagde den bedste måde at tage gode projekter at gøre, og byen introduceret, "Mersin Metropolitan Kommune, for os at arbejde i Tyrkiet, den første by, der værdsætter sine transport ingeniører i kommunerne. Vi gennemgik mange faser i indgangsprocessen. De tekniske oplysninger og udstyr, vi modtog på skolen, blev testet. Vi fik nogle krydsingsprojekter, offentlige transportprojekter. Som et resultat fandt vores afdelingsleder Ersan Topçuoğlu det positivt. Jeg vil støtte vores by og kommunen så meget jeg kan. Jeg tror også, at jeg vil repræsentere transportingeniørerne på den bedste måde i vores land. Jeg er meget spændt over at introducere vores afdeling til vores venner og vores land, og jeg vil underskrive rigtig gode projekter. Jeg vil deltage i mange projekter relateret til jernbanesystemprojektet og offentlig transport. Vi har planer for fremtiden. ”


sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar

Relaterede artikler og reklamer