Præmier nåede vindere ved mountainbike-verdensmesterskabet

Præmier nåede vindere ved mountainbike-verdensmesterskabet
Præmier nåede vindere ved mountainbike-verdensmesterskabet

Den betagende udfordring er slut ved 2020 UCI Mountain Bike World Championship. Borgmester Yüce sagde, ”Som Sakarya er vi meget stolte. Vi var vært for et mesterskab, der for første gang i vores land vises som en af ​​de mest prestigefyldte cykelorganisationer i verden og kan ses live fra hele verden.


for første gang afholdt i Sakarya, Tyrkiet, og hans vært 2020 UCI Mountain Bike Marathon World Championships of Cycling Federation of cutthroat competition sonratürki afsluttet. 57 atleter for mænd og 35 atleter for kvinder deltog i løbet, der startede i Sunflower Bicycle Valley. Mens mænd konkurrerede på 110 kilometer bane, deltog kvinderne i 82 kilometer bane, hvilket var en stor spænding. priserne til atleter, der kvalificerer sig til podiet Ministeriet for ungdom og sport Viceminister Hamza Yerlikaya guvernør Cetin Oktay fortov, formand Ekrem Yüce, Tyrkiets cykelforbunds præsident Erol gav Küçükbakırc. Efter det store mesterskab, som sportsfans deltog i, takkede præsident Ekrem Yüce alle Sakarya for deres intense interesse. Ali İhsan Yavuz, næstformand i AK-partiet og Sakarya-stedfortræder, præsenterede en cykeltrøje til præsident Ekrem Yüce.

Den største organisation efter OL

Tyrkiets cykelforbunds præsident Erol Küçükbakırc, ”I dag er vi organiseret og fuldender denne enorme organisation er den største organisation efter OL. Sakarya gennemførte disse løb på den sikreste og sundeste måde. Disse løb passer meget godt til Sakarya. Forhåbentlig vil vi se mange nationale og internationale løb som disse løb i Sakarya. Jeg vil gerne takke vores præsident og minister, som har den største andel i realiseringen af ​​denne organisation. Jeg lykønsker mine borgere og sportsfans fra Sakarya for deres intense interesse ”.

Jeg lykønsker alle deltagere

Præsident Ekrem Yüce sagde en erklæring efter mesterskabet, ”Som Sakarya er vi meget stolte. For første gang i vores land var vi vært for et mesterskab, en af ​​de mest prestigefyldte cykelorganisationer i verden, der kan ses live fra hele verden. Jeg vil gerne udtrykke min taknemmelighed over for hr. Præsident og hans delegation, der styrkede sig med sin protektion for dette mesterskab, der skal finde sted i vores by og land. Jeg vil gerne takke alle mine landsmænd og sportsfans, der fulgte de spændende og betagende løb med interesse. Endelig lykønsker jeg alle de atleter, der træder i disse udfordrende baner, og lykønsker vinderne. Vores by har bestået en vigtig test med denne fantastiske organisation. Det har vist hele verden, at det kan være vært for de næste internationale mesterskaber. Jeg håber, at vores by, der er blevet tildelt titlen som den 13. "Cykelvenlige by" i verden, vil være vært for mange store organisationer og gigantiske mesterskaber.

Sakarya var vært for en vigtig organisation

Guvernør Çetin Oktay Kaldirim sagde: ”Som et resultat af et så ærefuldt program trænede vi virkelig med det bedste af dit ansigt. Det er en vigtig begivenhed for verden i regi af vores præsident. Vi sagde også ved åbningen. Sakarya er en indbydende by. By med kultur, natur og skønhed. Mesterskabet startede meget godt, og frem for alt gjorde metropolitan et fremragende stykke arbejde. Det var yderst vellykket i enhver henseende. Jeg håber, det bliver et mesterskab, hvor ingen bliver skadet med hensyn til sundhed. Jeg vil også gerne takke alle, der kom fra udlandet. Jeg takker alle de bedste atleter. Jeg lykønsker vores storby, vi er blevet en cykelvenlig by. Jeg skylder taknemmelighed til befolkningen i Sakarya, ”sagde han.

Vi arrangerer mange begivenheder i vores land

Viceminister for ungdom og sport, Hamza Yerlikaya, sagde: ”Jeg vil gerne takke vores præsident for at være vært for en sådan smuk begivenhed. Vi organiserede et meget vigtigt mesterskab i Sakarya. Jeg lykønsker oprigtigt alle, der har bidraget. Jeg håber, at vi vil organisere mange flere sådanne organisationer i vores land ”.

Elite kvinder er rangeret som følger;

  1. Ramona Forchını (Schweiz)
  2. Maja Wloszczowska (Polen)
  3. Ariane Luthi (Schweiz)

Rangeringen af ​​Elite Men er som følger;

  1. Hector Leonardo Leon Paez (Colombia)
  2. Tiago Ferreira (Portugal)
  3. Martin Stosek (Tjekkiet)

sohbet

Feza.Net

Vær den første til at kommentere

Yorumlar